Živý nebo umělý stromeček

Živý nebo umělý stromeček 1

S příchodem zimy a Vánoc se naskýtá hned několik otázek. Mezi ty nejdůležitější patří například, jakou barvu výzdoby zvolíme, jaké nové ozdoby si vybereme nebo jaký stromek si koupíme. Právě stromečku se budeme v dnešním článku věnovat trochu víc.

Vánoční stromek je symbolem Vánoc nejen u nás na Slovensku, ale i po celém světě. Výběr bývá vždy velmi těžký, protože vybrat ten správný stromek je někdy řádná dřina, ale ten kdo chce, určitě najde způsob jak na to. Mnozí však řeší to, jaký stromek si vybrat. Živý nebo umělý? Rozhodnutí je jen a jen na vás.

Nevýhody přinášejí oba druhy. Živý stromek začne už po pár dnech dost silně opadávat a jediný, kdo bude zametat pod ním jste vy. Někdy se takový stromek i špatně zdobí, ale nebojte se toho. Výhodu máte v krásné vůni, kterou vám do domu přinese.

Umělé stromky mají mnoho výhod. Když koupíte jeden, vydrží vám několik desítek let. Stačí se o něj příkladně starat a nemusíte kupovat každý rok nový. Neopadává tak velmi jako živý a jednoduše jej ozdobíte. Samozřejmě, vybírejte si takové kousky, které jsou hustší a nevypadají moc levně. Mnohým však při těchto stromků chybí vůně a „živost“ stromečku.

Výběr je jen na vás, ale nejdůležitější je i tak to, jak ho ozdobíte. Pokud se do toho pustíte a bude vás to bavit, uvidíte, že i z menšího umělého stromku vykouzlíte nádherný aspekt v bytě či domě, který přiláká veškerou návštěvu. Určitě si dejte záležet nejen na stromku, ale i na ozdobách, které kupujete. Zainvestujte tento rok a několik let pak budete mít klid.