Kuchyň musí doma cosi vydržet, a tak si ji naplánujte od A po Z

Kuchyň musí doma cosi vydržet, a tak si ji naplánujte od A po Z 1

Plánujete novou kuchyň a chcete, aby vám dokonale sloužila? Kuchyni většina lidí nemění každý rok, proto je dobré tento záměr pečlivě zvážit a vybírat si nejen podle toho, co se vám líbí.

Kuchyň by měla vynikat zejména kvalitou a trvanlivostí materiálů. Rádi byste proto své plány konzultovali s profesionály? Studio plánovaných kuchyní kika a jeho odborníci jsou vám k dispozici.

Skupina kika / Leiner má za sebou již 100-letou tradici v obchodě s nábytkem a bytovými doplňky. Patří tak mezi největší a nejzkušenějších prodejců nábytku a doplňků ve střední a východní Evropě. Díky těmto zkušenostem nabízí odborný personál nejkvalitnější poradenství. Kika vždy přichází s novinkami z veletrhů jako první a ví, co bude trendy, sleduje nové technologie.

Obchodní domy kika nabízejí především plánované kuchyně německé kvality. Široká nabídka zahrnuje tak množství značek, jakož i několik cenových hladin, díky čemuž si vybere každý. Exkluzivní v kike si můžete pořídit značkovou kuchyň Vonderstedt, která vyniká deseti přednostmi. Navíc kuchyně, plánované i se spotřebiči, nabízejí výhodný poměr kvality a ceny.

Co si třeba doma změřit a všimnout

I z konzervativní kuchyně se dá vytvořit moderní prostor. Stačí zvolit dekorace a doplňky, své často udělá trochu odlišný odstín spotřebičů nebo jídelní sestavy – a tvář kuchyně se rázem změní. O použití barev nezřídka rozhodnou rozměry kuchyně, styl, v jakém chceme kuchyni navrhnout, zda sladění s obývákem nebo jídelnou.

Abyste měli výběr co nejlehčí, v každém obchodním domě kika jsou k dispozici odborníci, kteří vám rádi pomohou zvolit vhodnou kombinaci. Při plánování kuchyně je třeba brát ohled zejména na praktickou stránku. Výrobci kuchyní dnes nabízejí řadu různých kuchyňských elementů, doplňků a „vychytávek“. Aby vám specialisté pomohli navrhnout kuchyni podle vašich představ, potřebují znát základní údaje a rozměry.

Před první návštěvou kuchyňského studia si připravte:

• Umístění přípojek (elektřina, voda) si přesně zakreslete na náčrtku;
• Rozměry dveří, oken a výška parapetů;
• Umístění a velikost jídelního stolu;
• Rozměry místnosti (délka, šířka, výška).

Základní kuchyňské elementy

Kuchyňský nábytek patří v bytě k nejvíce namáhaným zařízením. Je vystaven mechanické zátěži, ovlivňují ho změny teplot a vlhkosti. každodenní otevírání a zavírání dvířek, manipulace s nádobím, používání pracovní desky či zásuvek, to vše nábytek namáhá. Musí proto být z kvalitních materiálů a vynikat perfektním zpracováním. Velkou pozornost je třeba věnovat materiálem, protože i kvalita povrchových folií se mezi jednotlivé výrobci značně liší. Na co si tedy při výběru kuchyňské linky dávat pozor a co všechno by vám nemělo uniknout?

Výšku kuchyňských skříněk lze upravovat pomocí nastavitelných nožiček, které se standardně dodávají v několika rozměrech. Tím se dá docílit ideální výška kuchyňské linky pro každého z vás. Materiál používaný na podstavce je nejčastěji HDF (nejtvrdší dřevovláknitá deska) v barvách skříněk, pracovních desek nebo v imitaci nerezu.

Závěsné skříňky dělíme podle typu otevírání na klasické levé a pravé provedení, výklopné a žaluziové. Řešení rohů je v kuchyňských linkách možné speciálními rohovými mechanismy.

Potravinové skříňky bývají ve čtyřech velikostech při výšce podstavce 150 milimetrů. Jsou vybaveny policovým systémem, skrytými zásuvkami nebo vysouvacím drátěným systémem s pevným dnem.

Pojezdy v kuchyních kika pocházejí od renomovaných značek Hettich a Blum, v kuchyních zn. Vonderstedt až s desetiletou zárukou. Ke každé plánované kuchyni od firmy kika se standardně dodává i tlumení pojezdů zásuvek.

Kuchyňská studia kika nabízejí možnosti zástěn na stěnu v barvách pracovní desky nebo skleněné zástěny v deseti různých vzorech.

Korpus kuchyně se standardně vyrábí ve více barvách dle vzorníku.

Dřezy jsou nejčastěji nerezové, ale na přání zákazníka lze dodat i dřezy granitové či keramické. I při nich se dá zvolit barva dle vzorníku. Dřezy mohou být s okapem v rozmanité velikosti nebo bez něj. Baterie jsou chromové a niklové nebo si lze také vybrat baterie v barvě granitových a keramických dřezů.

Pracovní desky se nejčastěji vyrábějí z dřevotřísky potažené melaminovou pryskyřicí nebo z umělého kamene. Hrany mohou být mírně zaoblené nebo ostré. Na přání zákazníka je možné docílit i více neobvyklých tvarů. Od použitého materiálu pracovní desky závisí i výsledná cena.

Pořadače do zásuvek nabízí obchodní dům kika z plastu nebo ze dřeva. Dají se přizpůsobit vnitřnímu prostoru zásuvky a je možné volit mezi variabilními a pevně danými rozměry.

Odborníci v kike dokáží podle typu vestavných spotřebičů upravit rozměry skříněk. Můžete si vybrat spotřebiče v různých cenových kategoriích az několika značek. V případě zájmu mají zákazníci v kike možnost využít službu montáže a dopravy nebo zapůjčení kika auta. Stačí se rozhodnout, jak by měla vaše vysněná kuchyň vypadat, přinést základní údaje a se zbytkem vám v kike poradí odborníci na plánování kuchyní.

Inspiraci přináší široký sortiment obchodních domů kika , kde už v lednu na vás čekají mnohé akce a slevy i na kuchyně.