Pěstujeme sazenice

Pěstujeme sazenice 1

Pokud jste vysévali do nádob, tak už by měly zaplňovat drobnými rostlinkami. Pokud se vám však zdá, že rostliny jsou sice vysoké, ale i tenké a slabé, tak čtěte. Pomoci jim můžete splněním těchto podmínek.

Potřebují světlo

Pokud mají při trvale vysoké teplotě nedostatek světla, ženou se do výšky a jsou světlé a slabé. Tento jev se označuje jako blednutí. Oslabené rostlinky se nejlépe zotaví, pokud jim poskytnete dostatek světla.

Důležitá je teplota

Teplota pro rostlinky na světlém stanovišti bez přímého slunečního záření, by se měla pohybovat od 15 do 18 ° C. Látková výměna se pak vyrovná a sazeničky začnou samy od sebe vypadat opět normálně.

Pikírujte

 Dalším faktorem růstu sazenic do výšky je velmi hustý výsev. Sazenice jsou natištěné příliš těsně vedle sebe a bojují o světlo a živiny. Proto je třeba PIKÍROVAT. Jak se správně pikíruje? Uvolněte substrát kolem jemných kořínků, vyberte opatrně sazeničku a zasaďte ji do nového květináče nebo na jiné volnější místo ve výsevní misce. Na Pokírování se používá speciální nástroj kolík nebo dobře vám poslouží i párátko.