Kontinentální postele a jejich výhody

Kontinentální postele a jejich výhody 1

Toužíte po nejvyšším možném komfortu spánku? Inspirujte se v domácnostech našich západních sousedů a dopřejte si sladké sny na kontinentální posteli. Ve srovnání s klasikou přináší celou řadu zajímavých výhod.

Kvalitu spánku by v dnešní uspěchané době plné stresu neměl nikdo podceňovat. Ničím nerušený odpočinek je důležitý pro psychické i fyzické zdraví. Pokud i vy chcete vstávat nabití energií av dobré kondici, zamyslete se nad tím, jakou máte postel. Jedním z vůbec nejlepších řešení jsou tzv. kontinentální postele. V našich končinách nejsou lůžka typu boxspring paradoxně příliš vidět, ale u našich západních sousedů se těší velké popularitě.

JAKÉ JSOU JEJICH HLAVNÍ VÝHODY?

1. NEPŘÍTOMNOST ROŠTU

Kontinentální postel se kromě samotného postelového rámu skládá ze tří různých částí. Základnu tvoří takzvaný boxspring. Tento spodní díl postele je složen z masivního rámu, pružinového systému a nosných materiálů. Jeho funkce je ortopedická a ventilační. Následuje hlavní matraci položený celým svým povrchem na boxspringovú základnu. Poslední vrstvou je podložka čili topper.

V celé konstrukci nenajdete žádný lamelový rošt. Box s pružinovou matrací vytváří povrch, který je všude jednotný a nadmíru pohodlný. Nikde nic nevrže a komfort si užijí i lidé, kteří mají vyšší hmotnost.

2. IDEÁLNÍ VSTÁVÁNÍ A LEHÁNÍ

Během studentských let není problém ležet na matraci na zemi. S rostoucím věkem však člověk ocení, když se nemusí z postele složitě „sbírat“. Do postele si pouze bez komplikací sedne, stejně tak se z ní rychle zvedne. Kontinentální lůžko má zpravidla ložnou plochu ve výši od 55 do 70 cm.

Vstávání a lehání v této výšce je pro tělo absolutně přirozené a příjemné. Vyšší poloha má však i další klady. Jste ve větší vzdálenosti od podlahy a nemusí vás tolik trápit víření prachu. Máte neposlušného pejska, který by s vámi nejraději trávil noci v posteli? Menší plemena takto vysoko nevyskočí a po chvilce snažení se uloží do vlastního pelíšku.

3. POSTEL OPRAVDU NA MÍRU

Kontinentální postele bývají sice dražší, ale výrobci vám nabídkou vyjdou vstříc. Konfigurace bude přesně odrážet vaše specifické požadavky. Zvolíte si druh a tvrdost matrace přesně tak, jak potřebujete. Investice se vám vrátí v podobě spánku, který si zasloužíte. Samozřejmostí je možnost vybrat si čelo a materiál čalounění včetně jeho barvy.

4. DLOUHÁ ŽIVOTNOST

Obyčejné matrace a rošty vydrží jen pár let. Už po krátké době budete bojovat s vylezení prohlubněmi a nepromyšleným konstrukcí bez dostatečného větrání. U kvalitní kontinentální postele vás nic podobného nečeká. Nosnejší matrace s gramáží okolo 40 kg / m3 nabídne opravdu dlouhotrvající výdrž. Složení postele ze tří vrstev se postará o to, aby ležení zůstalo zdravé a pohodlné po co nejdelší dobu.