Zjistěte více o rigidních vinylových podlahách

Zjistěte více o rigidních vinylových podlahách 1

Vinylová podlaha s rigidním jádrem je vinylová podlaha se zdokonalenou konstrukcí tuhého jádra pro rozměrovou stabilitu. Vinyl s tuhým rigidním jádrem bude mít pevné prkno, které má menší poddajnost, což mu dodává pevný pocit při instalaci a pod nohama. Tato podlaha je vylepšenou verzí tradičních vinylových podlah, která dodává vinylové podlaze více pocitu dřevěné podlahy.

Typy vinylových podlah s pevným jádrem

 

Existuje několik typů podlah s rigidním jádrem, na které můžete při nákupu vinylových podlah narazit. Nejoblíbenějšími vinylovými podlahami s pevným jádrem na trhu jsou WPC vinyl, SPC vinyl a hybridní vinylové podlahy. Vinylové podlahy mohou být inzerovány pouze jako podlahy s tuhým jádrem nebo mohou obsahovat zkratku popisující typ konstrukce jádra.

Vinylové podlahy WPC jsou vinylové podlahy s jádrem z dřevoplastového kompozitu.

Vinylová podlaha SPC je vinylová podlaha s kompozitním jádrem z kamenného plastu.

Hybridní vinylová podlaha je vinylová podlaha, která byla navržena tak, aby obsahovala laminátové a vinylové prvky.

Konstrukce vinylové podlahy s tuhým jádrem

Podlahy s rigidním jádrem se mohou lišit v závislosti na typu zvolené podlahy s rigidním jádrem. Níže je uvedena obecná konstrukce, kterou najdete u vinylových podlah s rigidním jádrem.

Opotřebitelná vrstva – Opotřebitelná vrstva je vrchní vrstva vinylové podlahy, která je průhledná. Ta dodává vinylovému prknu odolnost proti poškrábání a skvrnám.
Vrchní vrstva vinylu – Vinyl s tuhým jádrem bude mít na vrchní straně jádra tenkou vrstvu vinylu.
Tuhé jádro – Tuhé jádro může být vyrobeno z několika různých materiálů, například z WPC nebo SPC. Právě to bude odlišovat stabilitu a trvanlivost od běžné vinylové podlahy.
Připojená podkladová vrstva – Ne všechny podlahy s tuhým jádrem budou obsahovat podkladovou vrstvu, ale u těchto podlah je to oblíbená možnost. Připojená podkladová vrstva vám poskytne dodatečný polštář pod nohama a pohlcuje zvuk.

Výhody rigidních vinylových podlah

Tuhý vinyl se stává první volbou pro majitele domů a firem díky výhodám, které tato podlaha poskytuje. Obecně platí, že vinyl s tuhým jádrem poskytuje následující výhody:

Vodotěsnost: Všechny vinylové podlahy s pevným jádrem jsou 100% vodotěsné. Vlhkost a vlhkost nepoškodí prkna ani nezpůsobí jejich bobtnání.

Vzhled: Vinyly s pevným jádrem jsou k dispozici v různých barvách, strukturách a stylech. Tyto vinyly napodobují vzhled skutečného tvrdého dřeva a dlaždic.

Instalace pro domácí kutily: Vinyly s tuhým jádrem se instalují systémem pero a drážka, podobně jako tradiční vinyl nebo laminát.

Komfort: Vinyl s tuhým jádrem bude díky hustému jádru a tloušťce prkna působit pod nohama robustněji a odpruženěji než tradiční vinyl.

Zvuk: Díky hustému jádru mají tato prkna tendenci mít tišší zvuk. Při chůzi po vinylu s tuhým jádrem byste neměli slyšet halasný zvuk.

Cenová dostupnost: Vinylová podlaha s tuhým jádrem je cenově velmi výhodná. V závislosti na typu tuhého jádra, značce a vlastnostech jsou na trhu vinylové desky s tuhým jádrem od nejnižší po nejvyšší třídu.

Snadná údržba a čištění: Stejně jako tradiční vinyl se i vinyly s tuhým jádrem stejně snadno čistí a udržují! Jednoduchá údržba a pravidelné čištění postačí k tomu, aby tyto podlahy vypadaly skvěle.

Jak vidíte, vinyly s rigidním jádrem mají mnoho výhod. V závislosti na Vašem projektu a potřebách to může být ideální řešení podlahy.