Štěstí v ložnici

Štěstí v ložnici 1

Krásné ráno obvykle dělá i šťastný den. Proto by ložnice měla podporovat nejen zdravé usínání, ale i šťastné probouzení. Pocit radosti totiž není cíl, ke kterému je třeba dorazit, ale nastavení mysli, ke kterému hodně napomůže výbava u postele.

Připravte si věci

Domácí šatstvo si odložte a poskládejte, oblečení na další den si připravte ještě večer, abyste se vyhnuli rannímu zoufalství v podobě otázky, co na sebe. Pokud otevřete oči do prostoru, kde budou šaty úhledně odloženy, bude vás čekat outfit, který si obléknete, je to důvod usmívat se a ne nervózně přemýšlet.

Obrazy přírody

Mnoho květin v ložnici se nedoporučuje, ale živá příroda je pro člověka zdrojem pohody a energie. Místo před postelí může být i prázdnou stěnou, ale pokud mluvíme o štěstí, bude dobré instalovat do tohoto prostoru přírodní motivy.
Tapetu, nálepku, na psychiku vám nejlépe udělá obraz z fotografie vaší dovolené, kde jste se cítil šťastně. Dnes není žádný problém přetavit fotku na velkorozměrné tapetu, malbu na plátně, či zarámovaný obraz. Zkuste to. Vědecká studie publikovaná v roce 2014 v prestižním časopise Environmental Science & Technology poukazuje, že příroda přímo zlepšuje duševní zdraví a pozitivně ovlivňuje pocit štěstí. Přitom nemusíte přímo vonět borovici za okny, stačí i zajímavé přírodní motivy, co pohladí oči.

Čerstvý vzduch

Základ dobrého rána. Vzduch je primární potravou pro naše tělo. Je důležité dát si dávku ještě před snídaní i prvním hltom vody. Richard Ryan, psycholog, který se věnoval na Rochesterské univerzita výzkumu souvislosti čerstvého vzduchu a pocitu štěstí zjistil, že několik hlubokých nádechů a vychoval zvyšuje u 90% lidí pocit energie. Ti zbylí zřejmě nedýchali dobře. Proto si v ložnici zabezpečte dostatek čistého vzduchu, vyvětrejte, naplňte plíce. Ono neotvírejte jen na větrání, ale úplně. Pomocníkem může být v období alergií například i čistička vzduchu a během zimy zvlhčovat. Udělají noc lepší a ráno šťastnějším.

Zvuky lesa

Pocit štěstí se dokáže dostavit okamžitě. Například oblíbenou písní, nebo přírodními zvuky a tóny. V ložnici se nedoporučuje mít elektroniku, ale například malý bluetooth reproduktor dokáže velmi dobře přehrát skladby z mobilu. Ať už jde o přírodní zvuky, nebo oblíbené songy. Během oblékání vám udělají den krásnější a v ložnici nezabere taková technika ani mnoho místa. Možností je i malá věž, nebo gramofon. Maličkosti, které potěší.

Diář na sny

Zní to neuvěřitelně, ale pocit štěstí umocňuje i zápisník a pero na nočním stolku.Někteří lidé si zapíší své sny a pak mají čas je rozebrat, jiní si poznamenají nápady, které přicházejí často nad ránem. Někdy je dobré napsat si jen věci plánované během dne. Tvořivost po probuzení nás nastartuje, vytvoří pocit užitečnosti, kreativity a dobré nálady.

2808515