Koupelnový design pro fajnšmekry: když se dřevo přátelí s vodou

Koupelnový design pro fajnšmekry: když se dřevo přátelí s vodou 1

Spojení dřeva a vody patří mezi neobvyklé kombinace, jakým se obvykle snažíme vyhnout. Pokud se však symbióza podaří, výsledek stojí za to! Ačkoliv v podobě unikátního, luxusního koupelnového designu.

V minulosti se na koupání běžně používaly dřevěné kádě nebo koryta. Teprve později je vystřídaly odolnější materiály – smaltovaný plech a keramika, které věděli zajistit vyšší hygienu, snadnější údržbu a delší životnost.

Ačkoli nyní vcelku ani nejsou vážné důvody měnit to, pro ty, které láká výjimečnost spojení vody a hřejivého povrchu dřeva, dnes již existuje řešení. Vyspělé technologie umožňují opracovat a ošetřit dřevo na takové úrovni, že ho ani denní kontakt s vodou nijak nepoškodí. Dřevěná vana nebo umyvadlo tak dokáží celé roky spolehlivě plnit svou úlohu.

„Spřátelili jsme dřevo a vodu,“ konstatuje designér a umělecký truhlář Daniel Karpiš z firmy Vauu . „Podařilo se nám to díky použití nejmodernějších technologií a kvalitních materiálů. Velký význam má i pečlivý výběr dřevní hmoty. Kvalitní ořechové dřevo je navíc ošetřené antibakteriální úpravou s obsahem stříbra. Desetiletá garance je jen začátkem dlouhého trvání koupelny, která nikdy nezestárne,“ poznamenává D . Karpiš.

Požitek z koupele v dřevěné vaně umocňuje i její ergonomické tvarování. Organické tvary a dokonalé opracování koupelnového zařízení dělají z těchto předmětů unikátní kousky určené pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí ze svého domova udělat místo s jedinečným charakterem a duší. Designovou linii dřevěné koupelny efektně doplňují poličky, věšák na ručníky, stojan na WC kartáč a jiné doplňky.