Co je třeba zvážit při nákupu silikonové podložky na pečení

Co je třeba zvážit při nákupu silikonové podložky na pečení 1

Zamýšlené použití 

Většina lidí hledá nepřilnavý povrch, který se přímo nasune na plech, takže není třeba používat olej, máslo, sprej na vaření, pergamenový papír nebo hliníkovou fólii. Při použití silikonové podložky na pečení se i ty nejlepivější a nejlepivější dezerty snadno zvednou.

Vály na těsto na pečení však lze použít i jako pracovní plochu, a to jako doplněk (nebo místo) podložky na plech. Některé z nich jsou opatřeny mírami a značkami, které Vám pomohou rozválet těsto na pizzu do dokonalého kruhu nebo rovnoměrně rozložit sušenky. Pokud patříte mezi ty, kteří pravidelně pracují s těstem na pečivo, určitě se poohlédněte po podložkách na pečení s těmito funkcemi. 

A zde je ještě jeden skvělý způsob, jak můžete podložku na pečení využít: Zkuste je umístit pod prkénka na krájení, aby Vám při přípravě neklouzala po kuchyňské lince

Velikost

Zjistíte, že většina podložek na pečení se dodává ve velikostech půl plechu a/nebo čtvrt plechu, což znamená, že se dokonale vejdou do přiložených pečicích plechů. Pro profesionální nebo poloprofesionální pekaře můžete najít také podložky na pečení ve velikosti celého plechu, ale mějte na paměti, že většina domácích trub není dostatečně velká na to, aby se do nich vešly plechy této velikosti. 

Snášenlivost tepla 

Před pečením se silikonovými pečicími podložkami na vysokém žáru si pečlivě přečtěte pokyny výrobce – většina z nich je tepelně odolná do teploty přibližně 500 °C, ale podložky testované v této recenzi mají tepelnou odolnost v rozmezí od 425 °C do 550 °C. Některé vydrží i teploty pod bodem mrazu, což Vám dává možnost chladit těsto v lednici nebo mrazáku přímo na podložce. 

Čištění

Není žádným tajemstvím, že hlavní výhodou používání silikonových podložek na pečení je, že Vám později ušetří drhnutí připálených potravin z plechu. Samotné podložky však stále musíte čistit. Většinu z nich lze naštěstí mýt v myčce nádobí, ale před nákupem si to určitě ověřte. 

Nyní, když už víte, na co se zaměřit, zjistěte, která z našich vybraných podložek je vhodná pro Vaše potřeby při pečení.