Velký úklid bez chemikálií

Velký úklid bez chemikálií 1

Triků na čištění s obyčejnou jedlou sodou či práškem do pečiva jsou stovky. My pro vás vybíráme tuto desítku.

Nakupujte drahé čistící prostředky, kdy postačí jen pár dobrý tipů od babiček. Jsou jednoduché, levné a bez přídavku zbytečných chemikálií, které do ovzduší vašeho domova vypouštějí velké množství toxinů, se kterými později naše tělo musí bojovat.

1. Pokud máte v troubě už pořádně zažranou špínu, nasypte něj bohatou vrstvu prášku do pečiva a nalijte vodu tak, aby vznikla pasta. Tu nechte působit přes noc a ráno už postačí hmotu setřít vlhkým hadrem a troubu dočistit mýdlovým roztokem.

2. Pomalu odtékající vodu způsobují usazeniny v odtokové troubě, které prostě vyčistíte nasypáním 2-3 balíčků prášku do pečiva přímo do odtoku a ten následně zalijete horkou vodou smíchanou s octem, které místo zprůchodní.

3. Pokud ani po vyčištění nemáte pocit naprosté čistoty vaší chladničky díky „zápachu“ z jídla, vložte sem misku s práškem do pečiva, ten na sebe pachy naváže. Po dvou týdnech obsah misky vyměňte.

4. Díky pastě z prášku do pečiva a vody jednoduše vyčistíte i špinavé spáry mezi kachličkami. Postačí kartáček s jemnými štětinkami.

5. K jarnímu úklidu patří i praní záclon. Ty zůstanou zářivě bílé, pokud ke klasickému pracímu prostředku, přímo do bubnu pračky prisypete i prášek do pečiva.

6. Díky pastě z prášku do pečiva a vody jednoduše vyleštíte i stříbrný příbor.

7. Termoska, zda konvice ve které vaříte kávu opět získá svůj lesk bez zahnědlé, pokud v ní 30 minut necháte působit prášek do pečiva rozpuštěn v horké vodě.

8. Kypřicí složka pomůže i při připálených pánvích a hrncích. Po smíchání s trochou vody ji necháme působit na připálené místa a ty pak půjdou jednoduše setřít.

9. Pokud koberec posypete práškem do pečiva a necháte několik minut působit, po následujícím vysání by měl působit jako deodorant a vytáhnout z něj nepříjemné pachy. Tato řada potěší zejména majitele domácích mazlíčků.

10. Potěšíme i maminky malých umělců. Stěny s jejich uměleckými díly jednoduše očistíte, pokud si na navlhčenou utěrku nanesete trochu prášku do pečiva.