Jak vyčistit mastnotu z kuchyňské linky

Jak vyčistit mastnotu z kuchyňské linky 1

Pokud pravidelně vařívala, mastnotě v kuchyni se nevyhnete. Mnohé hospodyňky se snaží přijít na způsob, jak odstranit mastnotu bez použití chemických přípravků, přičemž si neuvědomují, že i ve vlastní kuchyni najdou přípravky, kterými mastnotu snadno odstraní, a to i bez toho, aby použili jakoukoliv chemii.

Lepkavý mastný povlak ví znepříjemnit život snad každé ženě. Pokud se ho tedy chcete co nejrychleji zbavit a nechcete používat chemikálie, my vám poradíme, jak se poprat s mastnotou na kuchyňské lince.

Prášek do pečiva

Používáte ho na přípravu jídel a přesto s ním dokážete vyčistit mastnotu z kuchyňské linky. Aplikujte ho na mastnou část kuchyňské linky a přidejte kapku vody. Nechte působit a následně krouživými pohyby mastnotu vyčistíte, a to rychleji než čisticím prostředkem. Nejenže vaše kuchyňská linka bude vypadat čistě, ochráníte i své dýchací cesty, které chemické čisticí prostředky zbytečně dráždí.

Ocet

Sice nepříjemně zapáchá, umí být nápomocný i při odstraňování mastnoty. Používat ho můžeme nejen na mytí oken a konvice, v níž se nachází vodní kámen. Dokáže vám odstranit i mastnotu z těch nejméně přístupných míst na kuchyňské lince. Pozor, ocet neřeďte vodou. Mastnou kuchyňskou linku a sporák umyjte neředěným octem, nechte chvilku působit a pak ji vymyjte mokrým hadříkem.

Citron

I ovoce, které zejména v zimním období používáme do čajů, vám dokáže odstranit mastné skvrny. Můžete použít i šťávu, kterou můžete zředit s vodou a následně jím potírat mastné skvrny na kuchyňské lince.Použít však můžete i slupku z citronu, kterou když přetřete mastný povrch kuchyňské linky, mastnota rázem zmizí. Slupku z citronu doporučujeme používat i při čištění kuchyňského dřezu.

Zabránit maštění kuchyňské linky můžete i používáním hrubších papírových utěrek. Poklademe si je kolem sporáku a do určité míry zabráníte prskání mastného oleje na povrch kuchyňské linky. K čištění mastnoty z povrchu kuchyňské linky můžete použít rozprašovač, do kterého dáte roztok vyrobený ze soli, sody a vody.

Snažte se na odmašťování kuchyňské linky používat co nejméně chemikálií. Jsou sice účinné, to nikdo nemůže popřít. Zbytečně však dráždí vaši pokožku, ale i dýchací cesty.