Co je PVC podlaha?

Co je PVC podlaha? 1

PVC podlahy zpravidla prošly poměrně razantní změnou a v současné době se lidé k této podlahové krytině stále častěji vracejí. Jaké jsou ovšem její primární vlastnosti a co dělá z PVC podlahy správnou volbu pro váš dům či byt? Na to se podíváme v následujícím článku.

Rozdíl mezi PVC podlahou a vinylem

Rozdíl mezi PVC podlahou a vinylem je do jisté míry značný. Velmi často ovšem oba dva typy podlah dostávají stejný název a tím je laicky řečeno lino. Vinylové i PVC podlahy jsou samozřejmě vyrobeny ze zcela stejného materiálu, tedy polvyinylchloridu avšak i přesto je mezi nimi rozdíl. Tento velmi pevný a měkčený plast, tedy polymer je součástí obou dvou typů podlah, avšak do vinylových podlah se kromě jiného přidává také skelné vlákno, které poté má svůj podíl na rozdílných vlastnostech obou podlah. PVC je totiž o poznání měkčí a také pocitově teplejší nežli právě vinyl.

PVC podlahy jsou nyní modernější a hezčí

I přesto, že se podlahová krytina stále dodává k zákazníkům v rolích, lino tak jako ho asi známe všichni bylo nahrazeno zcela novým moderním materiálem, který PVC podlahám vdechl nový život. Technologie výroby PVC krytin jsou do značné míry vyspělejší a díky tomu jsou PVC podlahy stabilnější, odolnější, lépe vypadají a pyšní se i celou řadou dalších specifických prvků. Vybrat si rovněž můžete z celé řady dekorů, které vás zaujmou na první pohled a zcela jistě prozáří váš domov.

Vrstvené či jednovrstvé PVC?

Na trhu seženete PVC ve dvou základních typech. Jedná se o levnější vrstvené či také heterogenní PVC krytiny, která často mívá svůj podklad vyrobený z recyklovaných materiálů a také na něm naleznete nosnou, ochrannou či nášlapnou vrstvu. Zakoupit ovšem můžete také homogenní PVC, jež má zcela po celé své tloušťce naprosto stejné složení a je také o poznání kvalitnější. Svým způsobem by se dalo hovořit o takzvaném umělém linoleu.