Cool podlaha v koupelně

Cool podlaha v koupelně 1

Dlažba už dávno není jedinou podlahovou úpravou, kterou si můžete do své koupelny dopřát. Rádi vám ukážeme mnoho dalších možností. Tušili jste, že nejoblíbenějším povrchem je aktuálně dřevěný vzhled?

Doba řádně pokročila a při navrhování své koupelny máte možnost sáhnout po celé řadě materiálů, které byly v minulosti obcházena nebo neznámé. Dnes však můžeme využívat jejich praktičnost a zároveň estetičnost i v náročném prostředí koupelny či toalety.

Nebojte se, toto dřevo se totiž nechová jako typické dřevo. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou vynikajícím řešením. Základem je nosná střední deska, která má na spodní straně protiťažnú dřevěnou vrstvu a na horní straně je nalepena nášlapná vrstva. Tato konstrukce ze tří vrstev je stabilnější než masivní dřevěná podlaha. Stabilní ve smyslu, že je méně náchylná ke srážení a bobtnání kvůli kolísání teploty a vlhkosti v místnosti. Životnost dřevěné třívrstvé podlahy je několikanásobně delší, než např. u běžných laminátových podlah.

Vinyl

Jde o zajímavou volbu materiálu, který zvládne vlhké a náročné prostředí, přičemž dokáže imitovat vzhled dřeva či kamene, samozřejmě za zlomek ceny těchto materiálů. Na dokonalou imitaci se využívá digitální tisk přímo na materiál. Kvalitní vinyl je příjemný na dotek, a pokud jej správně sladíte, může být vizuálním pokračováním podlahy v ostatních místnostech.

Přírodní kámen

Mramor, travertin či mramorové dlaždice, to vše jsou nádherné volby pro koupelny. Jde o materiály, které vám vydrží po desetiletí. Jelikož každý druh kamene je do určité míry porézní, je třeba před a po instalaci tento povrch zapečetit.

Laminát

Překvapily jsme vás? Ano, i výrobci laminátových povrchů myslí na náročné podmínky. Právě proto je možné dostat i laminátové podlahy se speciální úpravou, díky které si užijete výhody tohoto povrchu i na toaletě či v koupelně.

Porcelán a keramika

Jde o materiály, které jsou mimořádně trvanlivé, odolné, stálobarevné a nešpiní se. A co je nejlepší, dají se zakoupit v pestré paletě stylů a tvarů. Aktuálním trendem jsou Hexagon v matném provedení a s rozličnou grafikou. Pokud sáhnete po větším formátu, dodá to místnosti čistý moderní vzhled a vy budete mít méně spár na čištění. 

Vícevrstvé hybridní dřevo

vícevrstvé hybridní dřevěné materiály patří mezi novinky v oblasti podlah určených do vlhkého prostředí. Odolávají skvěle jako působení vlhka, tak i mechanickému poškození, přičemž si zachovávají vzhled dřeva. Pokud sáhnete právě po tomto typu materiálu, rozhodně vám bude dělat radost.