7 způsobů, jak si vylepšit kuchyň is prázdnými kapsami

7 způsobů, jak si vylepšit kuchyň is prázdnými kapsami 1

Možná není úplně dokonalá, ale i tak ji milujeme, však? Kuchyň i s její nedostatky je často místem v domácnosti, kde se rádi zdržujeme.

Designová kuchyňská linka, nová pracovní deska, moderní spotřebiče, luxusní zástěna … v časopisech o bydlení to vypadá senzačně. Realita je však pro mnohé z nás mnohem prozaičtější. Naštěstí, internet je plný zajímavých inspirací a vynalézavých lidí, kteří se rádi podělí o své nápady, jak mít kuchyň hezčí i bez velké rekonstrukce a finanční injekce.

Bez úklidu to nepůjde

Nejlepší začátek pro vylepšení je bohužel spojený s nepříliš populárním úklidem. Přemoci se však vyplatí – organizací a tříděním věcí se může uvolnit místo, případně objevíme perfektní věci, na které jsme i zapomněli, že je máme.

Nové světlo

Výborný a ne náročný způsob, jak zkrášlit kuchyni, je dopřát jí více (nebo lépe) světlo. To může znamenat výkonnější zářivky, umyté okna, vyprané záclony – případně odstranění záclon. Nebo byť menší investice do zajímavého svítidla – a může být i zánovní. Retro přece letí!

Nový papír

Výměna ochranných vložek na dně zásuvky – to je také cesta k vylepšení. Zvláště, pokud se odvážeme a namísto „obyčejných“ bílých nebo plastových si na dno zásuvek nastříháme například pěkný dekorační papír.

Koberec

Stačí lokální kobereček tam, kde nejvíce postáváme – zpravidla to bývá u kuchyňského dřezu. Pestrý kobereček jednak zútulní prostor, zahřeje podlahu, ale také osvěží celkový vzhled kuchyně. Můžeme ho sladit se závěsy, ubrusem … Nejde o velkou investici a navíc – ti šikovnější si kobereček dokáží vyrobit i sami.

Vodovodní baterie

Není to nejvzrušivější činnost na světě, ale je překvapivé, jak dobrý pocit člověku navodí – důkladné vyčištění vodovodní baterie, případně vydrhnutí dřezu. Nejde přitom pro běžnou údržbu hadříkem, ale poctivé odstranění vodního kamene, vyčištění fleků, ideálně natření pochromovaných částí ochranným olejem. S touto očistou je fajn spojit i vyčištění odkvapkávača.Nasledujúce ráno to bude jako vstoupit do třpytivého království!

Nové úložiště

S organizací a úklidem kuchyně souvisí i objevování nových úložných prostorů. Někdy stačí menší investice do vnitřních drátěných polic, ale často postačí i čisté dřevěné bedničky, krabice obalené dekoračním papírem nebo pěknou látkou …

Zakrývání

Není čas ani peníze na výměnu kuchyňské desky? Zakryjte ji – například velkou dřevěnou deskou na krájení. Která by však měla být v dobrém stavu .