Praktické tipy při rekonstrukci koupelny

Praktické tipy při rekonstrukci koupelny 1

Rekonstrujete koupelnu? Vyplatí se dodržet pár doporučení, aby práce proběhly hladce a výsledkem byla praktická a stylová místnost. Používáte ji přece každý den.

Představy vs. realita

Před přestavbou si ujasněte, co od ní očekáváte:
Žádá se vám jen výměna obkladů nebo chcete koupelnu zvětšit, změnit umístění předmětů?
Má se stát wellness oázou nebo z ní uděláte „technickou“ místnost s pračkou a sušičkou?
Chcete rohovou nebo volně stojící vanu či prostorný sprchový kout?
Své představy slaďte s realitou – jasně jejich limitují rozměry koupelny.

Obklad až po strop

Obklady po strop jsou praktické. Určitě stojí více než nátěr, ale údržba obložených stěn je jednodušší a místnost opticky zvětší. Z množství barev a vzorů se vám možná zatočí hlava, ale držte se hesla – v jednoduchosti je krása. Pro nadčasovou koupelnu jsou vhodné jednodušší vzory a neutrální barvy.

Původní rozmístění

Při renovaci koupelny se vyplatí ponechat rozvody a instalace pro umyvadlo, vanu a toaletu na původním místě. Ušetříte tím množství času a prostředků.
Jiná situace nastává, pokud je jejich umístění nepraktické … Tehdy vezměte do ruky papír a tužku a kreslete a plánujte, dokud nebudete s jejich polohou spokojeni.
Využijte úsporné řešení, například závěsnou toaletu místo klasické.

Vyřešte ventilaci

Čerstvý vzduch je v koupelně nezbytností. Zvýšená vlhkost způsobuje množení bakterií a vznik plísní. Riziko roste zejména tehdy, když v koupelně není okno. Řešením je ventilátor, který odvede vlhkost mimo místnost.

Posuvné dveře

Z hlediska bezpečnosti se mají dveře do koupelny otevírat směrem ven. V případě, že máte malou koupelnu můžete problém s nevhodným otevíráním a nedostatkem prostoru vyřešit najednou: nahraďte klasické dveře posuvnými.

Před koupí zkoušejte

Než vytáhnete peníze z peněženky si nové zařízení vyzkoušejte. Důležité je, aby vyhovovalo proporcím vaší postavy. Vyzujte se a vlezte do vany, ve sprchovém koutu imitujte sprchování.
Můžete si vyzkoušet jak se myjí ruce nebo vlasy v designovém umyvadle …
Možná se na vás budou lidé dívat divně, ale jde přece o vaše peníze a dobrý pocit v koupelně.

Méně nábytku

Pohyb v koupelně nesmí nic omezovat. Nechte manipulační prostor mezi zařizovacími předměty a na procházení. V koupelně se bez úložných prostorů neobejdete, ale nezapracte ji nábytkem. Podlahu nechte co nejvíce volnou a na ukládání využijte vestavěné niky a police.

Náladové osvětlení

Základem je kvalitní osvětlení. Kromě jasného světla, které potřebujete při běžných činnostech nezapomeňte ani na náladové. Přispěje k navození relaxační atmosféry během koupele. Použít můžete stmívače i barevné LED diody.