Úložné prostory v malém bytě

Úložné prostory v malém bytě 1

Byty s malou rozlohou jsou běžnou součástí života nemalé části naší populace. Připravili jsme pro vás pár rad, jak se v malometrážních bytech poprat s úložnými prostory a jako místnosti opticky zvětšit.

Základem jsou skříně na míru

Chcete-li prostor využít opravdu efektivně, vestavěné skříně jsou jedinou rozumnou volbou. Využijete tak prostor od podlahy až po strop, od stěny po stěnu. Vnitřní část si rozvrhnete přesně podle vašich požadavků tak, abyste mohli uskladnit věci co nejefektivněji. Pokud budou posuvné dveře zrcadlové, prostor navíc ještě opticky zvětšíte.

Skříňka pod umyvadlem

Prostor pod umyvadlem bývá často nevyužitý, což je velká škoda. Do malé koupelny doporučujeme proto upřednostnit pro klasickým umyvadlem umyvadlo zapuštěné do skříňky. Nejen že získáte moderní kus nábytku s vysokou estetickou hodnotou, navíc ale získáte cenné centimetry úložného prostoru, který by byl za jiných okolností nevyužitý.

Postel s úložným prostorem

Druhů manželských postelí je neuvěřitelně mnoho. Máme postele na nožičkách, s polohovacím roštem, celomatracové a mnoho jiných. Do malého bytu si vyberte postel s co největším úložným prostorem. Může být ukryt pod vyklápěcím roštem nebo může mít podobu zásuvek na boku postele .