Harmonie v obýváku: Tou se může pochlubit majitelka navštíveného bytu

Harmonie v obýváku: Tou se může pochlubit majitelka navštíveného bytu 1

Aby život v obýváku pulsoval klidným tepem, musí jednotlivé kousky tvořit harmonický celek.

Této myšlenky se držela i majitelka navštívené obýváku. Prozradila nám, načež přihlížela a nač kladla důraz při výběru jednotlivých prvků. Ale i poradila, čemu se vyvarovat, a že odborníků se vyplatí poslouchat.

Pohodlná sedačka

Trvanlivá, praktická a pohodlná. Tyto tři oříšky bylo třeba rozlousknout při výběru sedačky. Trvanlivost a praktičnost zosobnila kůže. Pohodlí měkké sezení a dostatečně vysoké zádové opěrky z polštářů. A co by změnila? ,, Barvu sedačky. Podruhé bych sáhla opět po neutrálním, ale tmavším odstínu, na kterém ošoupané vytváří spíše patinu. Na takto světlé kůži vyzní opotřebení jako defekt, “ argumentuje.

Tip majitelky

Pokud máte na podlaze laminátové nebo dřevěné parkety, je praktické a bezpečné umístit před krb sklo. ,, Už bych dala i na výstrahu prodejce, že i když je sedačka oděná do hrubé kůže, ta bude na velkých sedácích bez prošití nadměrně namáhána a brzy vytahaná. Měl pravdu. Bohužel, přesvědčila mě až vlastní zkušenost. Dnes bych už prošití volila. “

Rafinovaný nábytek

,, Obývák si ptala jeden pevný prvek, aby nepůsobila rozdrobené. Manžel zas chtěl nábytek, který zamaskuje kabely. No s podmínkou, že zůstanou snadno dostupné. “ To byly podněty k vytvoření otevíracího panelu na TV, který je pomocí pantů připevněn na pevný rám uchycen na stěně.

Při návrhu rozměrů panelu mysleli i do budoucna. Počítali s možností, že ho jednou bude obývat větší obrazovka. Promyšlená do detailu je i spodní skříňka skrývající audio techniku. Mléčné sklo totiž dovoluje ovládat techniku ​​dálkovými ovladači i přes zavřená dvířka.

Proměnlivé textilie

Původně prostor změkčují hnědý koberec s vysokým vlasem. I když na pohled špínu nepřiznával, dokázal její pojmout nepočítaně a jeho údržba byla velmi náročná. Když přibyl do rodiny pes, měl to Shaggy sečteny. ,, To byla příležitost obývák rozzářit. A protože jsem se nechtěla vázat k žádné barvě, vyhrál mix.

Ten mi umožňuje podle chuti, svátků či ročního období dotvářet atmosféru různobarevnými polštáři tak, aby se ke koberci vždy hodily. ‚

Doplňkové osvětlení

,, Velký prostor obývacího pokoje bychom jen těžko osvětlily centrálním svítidlem, proto jsme vsadili na bodovky. Navíc visací lustr vnímám jako prvek, který by obývák opticky odděloval od spojené kuchyně, co jsem nechtěla dosáhnout. Stejně ho považuji za překážku při sledování televize, “ vyratúvava nevýhody centrálního svítidla majitelka.

Naopak v obýváku hraje prim doplňkové osvětlení. ,, Větším množstvím doplňkových svítidel si nastavíme intenzitu osvětlení jakou potřebujeme. Nástěnné lampy a podsvícení nábytku vytvoří večer příjemnou světelnou kulisu, velká stojací lampa zas slouží ke čtení, “ uzavírá.