Postel, která zmizí: Výborný nápad do malého bytu

Postel, která zmizí: Výborný nápad do malého bytu 1

Postel, která se přes den dokáže skrýt a uvolnit tak místo pro jiné aktivity, ale večer se zase zjeví s plným pohodlím – není to sen?

Ukázkou takové postele je interiér menšího bytu s rozlohou 45 m², který navrhli architekti ze studia Ashar Architects.Byt vznikl přeměnou původně skladových prostor na bydlení. První návrh zahrnoval pouze 30 m² obytné plochy, ale přeskupí interiérových dispozic architekti vytvořili dalších 15 m² navíc.

Kromě toho, nápad s postelí, která se dá spustit od stropu – a zase vytáhnout nahoru, aby přes den překáželi, vytvořil mimořádně prostorné bydlení. Kolem jádra bydlení se nachází prosklená terasa – jakási půli cesty mezi interiérem a exteriérem. Majitelé ji využívají nejen v létě, ale i v zimě.

Hlavní hvězdou interiéru je bezpochyby právě zmiňovaná postel. Údajně vznikla jako inspirace perským Abraka, tradiční houpačkou používanou hlavně v okolí Šírázu v Íránu. Navzdory odlehčenému vzhledu, postel je stabilní. Ze stropu se spouští na čtyřech ocelových lanech pomocí velkého kola. Mechanický systém má vzhled zařízení z dob technické revoluce a příjemně kontrastuje se současným interiérem.