7 tipů, jak nezabít kytici

7 tipů, jak nezabít kytici 1

Potešení z voňavé kytice si můžeme dopřát už i při nákupu v supermarketu, ale jak zachovat jejich svěžest po celý týden? Máme pár tipů!

1. Cukr

Ačkoliv nás fitness gestapo přesvědčuje, že cukr nám škodí, řezané květiny jim protiřečí. Pokud přidáte do vázy s vodou za lžičku cukru nebo půl pohárku slazené limonády, květiny si déle udrží svěžest. Pokud máte kytici ve skleněné váze z průhledného skla, použijte pouze bezbarvé limonády.

2. Jablečný ocet

V případě, že na dietě držíte linii celé domácnosti, smíchejte ve váze 2polievkové lžíce jablečného octa a 2 lžíce cukru. Dobře rozmíchejte, dolijte studenou vodu a vložte seříznuté květiny.

3. Aspirin

Bolí vás hlava z toho, že vám vadnou růže? Povislá hlavičky potěšíte, ajdo vázy rozdrtíte jeden aspirin. Opravdu, věděli jste, že kytice růží bez trnů znamená v řeči květin „stále tě miluji“?

4. Mince

Mince s obsahem mědi ve váze zvýší kyselost prostředí, čímž zpomalí tvorbu plísní. Pro kytice, které mají drobné lístky na stoncích, je pár centíkov ve vodě dobrým prostředkem, jak kytičky udržet déle krásné.

5. Sprej na vlasy

Květinář by vás za tento trik asi nepochválila, ale pokud nemáte specializovaný vosk ve spreji, nasprejujte květiny obyčejným lakem na vlasy. Dodá jim lesk a rozkvetlým hlavičkám odolnost.

6. Bělidlo

Když už jsme u u těžkých rážích, i pár kapek bělidla ve vodě dokáže zpomalit tvorbu bakterií. Pokud však nechcete, aby se kytice přežila, opravdu použijte pár kapek – ne za celou lžičku!

7. Chlad

Pokud jste v květinářství nešetřili, skutečně nejlepším prostředkem, jak udržet kytici krásnou, je dopřát jí každý den čerstvou vodu a na noc ji položit na chladné místo (ideálně do chladničky). Správně bychom stonkymali ořezávat šikmo a nožem (ne nůžkami, které pohmoždil jemné vlásečnice v stoncích).