Houpací sítě jsou jako stvořené pro relax

Houpací sítě jsou jako stvořené pro relax 1

Trávit léto v houpací síti s dobrou knihou v ruce, chlazeným drinkem nebo jen tak dřímat na sluníčku. To je luxus! A co tak přemístit ji i dovnitř? Ano, i to se dá.

Luxus v zahradě

Houpací sítě a v současnosti zejména houpací vajíčka, se staly opravdu hitem. Mnozí si je před letem pořídili a užívali si lehké pohupování se ve vánku během krásných letních dnů, které ještě neskončily. V zásadě máte na výběr ze dvou možností, pokud si takovou houpačku chcete pořídit. Buď ji klasicky koupíte, protože v prodejnách se zahradním nábytkem se s nimi roztrhl pytel nebo zvolíte kreativnější možnost a vyrobíte si ji sami.

Že jak na to? Jednoduše. Potřebný materiál si stejně snadno pořídíte – potřebujete pevnou látku a systém, který si zvolíte na ukotvení sítě. Můžete ji jednoduše umístit mezi dva silnější stromy (pokud máte takovou možnost) nebo díky svařený hliníkovým trubkám vyrobit jednoduchý rám a síť pověsit shora. Výroba vajíčka by byla zřejmě mnohem složitější záležitostí. Pokud však pevnosti látky nevěříte, vyzkoušejte jednoduchou houpačku vyrobit ze staré lavičky, jejíž odstraníte nožky a pomocí háčků a řetězů umístěte v tom správném úhlu do prostoru.

V obývacím pokoji? Proč ne!

Pokud nejste z těch šťastně, kteří mají velkou zahradu, přeneste si tento luxus i domů.Designéři často volí toto pohodlné sezení i do interiérů, či na balkony. A to opět v podobě zmíněných hnízdeček nebo vajíček. Hodí se zejména do útulných prostorů, obývacích pokojů, ložnic, či do dětského pokoje. Ten správný šmrnc dodají i modrenejšiemu prostoru, ale hlavně splní svůj účel. Po dobrém obědě se tam stačí svalit, jemně se pohoupat, přikrýt huňatou dekou a zapomenete na všechny problémy.