Jak efektivně odstranit plevel z trávníku?

Jak efektivně odstranit plevel z trávníku? 1

Pozornost, kterou budete věnovat trávníku v tomto období, se projeví na jeho kvalitě. Pravidelně ho zbavujte plevele, aby byl kvalitní a mohl dobře růst. Nejlepší je kombinace chemického a mechanického ošetření.

Nejefektivnější je kombinovaný zásah

Tráva na jaře roste stále rychleji, ale stejně roste i plevel. Pozdní jaro, když tráva bujně roste a nepoškodí ji opatření proti růstu plevele, je nejvhodnějším obdobím na kombinovaný chemický a mechanický zásah proti plevelům.

Na celou plochu trávníku použijte selektivní herbicid. Tento druh herbicidu obsahuje chemické látky, které způsobí, že se listy a stonky plevele zkroutí, zdeformují a nasměrují nahoru. Plevel se tak oslabí a její listy se snadno dostanou pod nože sekačky, což je výhodné spojení chemického a pěstitelského zásahu.

 Opakování zásahů

Pokud je plevele v trávníku hodně, bude asi nutné uskutečnit několik zásahů, abyste jí zcela zbavili. Tuto metodu ještě vylepšíte tím, že u jednotlivých zásazích použijete různé herbicidy.

Alternativa bez chemie

Pokud nechcete používat chemické prostředky, můžete odstraňovat plevel jednotlivě starým kuchyňským nožem nebo si pořiďte Vypichovač plevele.

Bezpečnost při práci s herbicidy:

– přečtěte si návod k použití a dodržujte ho.

– herbicidy uskladňujte označené mimo dosah dětí a zvířat.

– po použití jakékoli chemické látky v zahradě si vždy umyjte ruce.

– nikdy nemíchejte herbicid s jinými chemickými látkami používanými v zahradě.

– herbicidy nikdy nepřelévejte do neoznačených nádob

– nikdy herbicidy (koncentrované nebo zředěné) nevylévejte do odpadu. Vylijte je na kousek holé půdy, někam daleko od rostlin. Chemické látky obsažené v herbicidů se časem rozloží a přestanou účinkovat.