Jak mít doma chladněji i bez klimatizace

Jak mít doma chladněji i bez klimatizace 1

Chtěli byste mít doma příjemný chládek i bez toho, abyste kupovali nebo zapínali klimatizaci? Dá se to menšími změnami v interiéru.

1. Bavlněné nebo lněné povlečení a potahy

Přírodní materiály mají výbornou vlastnost, že v zimě hřejí av létě příjemně chladí. Len touto vlastností vyniká. Přestože cena takovýchto povlečení není nízká, jde o investici, která poslouží mnoho let. A ti, kteří by přece jen chtěli ušetřit, si mohou vybrat textilie, ve kterých se len mísí s bavlnou.

2. Zatemnňovacie závěsy a rolety

Nejlepší způsob, jak mít doma chládek, je nevpustit slunce dovnitř. Než odejdete do práce, zatáhněte v ložnici nebo v obývacím pokoji závěsy. Doma vás pak sice přivítá šero, ale určitě o několik stupňů chladnější, než venkovní teplota. Zajímavě také vypadají černé rolety – pokud si vyberete dizajnovky .

3. Pokojové rostliny

A zejména fíkusy – zejména gumovník (Ficus elastica – fíkovník kaučukový) – nejenže zkrášlí domácnost, ale mohou ji i ochladit. Kromě toho produkuje kyslík a naopak eliminuje některé toxické látky ve vzduchu, jako například formaldehyd.

Tip navíc:

Možná si to ani neuvědomujeme, ale jedním z výrobníků tepla v domácnosti jsou různé elektrospotřebiče . Věčně zapnutý televizor je na dotek teplý. Takže dobrý způsob, jak si snížit teplotu v domácnosti, je myslet i na to, kolik spotřebičů doma používáme a zda je opravdu nutné zapínat je tak často.