Koupelnový hit: Vana z kamene!

Koupelnový hit: Vana z kamene! 1

Vkluznout do teplé voňavé koupele po náročném dni je pro mnohé ten nejlepší relax. Vana z netradičního materiálu – kamene a s atraktivním designem posouvá zážitek z koupele na vyšší úroveň.

Unikátní vana

Krása kamene spočívá v jeho neuvěřitelné mnohotvárnosti. Nenajdete dva shodné kusy, každý se vyznačuje originální kresbou a odstínem. Pokud se rozhodnete pro vanu z kamene, neznamená to, že v koupelně budete mít šedou nevzhlednou hmotu. Jednotlivé druhy kamenů se liší barvou barvy, žilkováním a strukturou. Dokonce barevnost jednoho druhu kamene je jiná v závislosti na oblasti, ze které pochází.

Valící se kameny ..

Vana z kamene je designovým skvostem v koupelně. K výrobě se nejčastěji používá mramor, onyx, jaspis, černá žula, čedič či travertin. Raritou jsou vany z obrovských říčních balvanů původem z Indonésie. Vnitřek vany je leštěné, ale z vnější strany si kámen zachovává tvář, jakou mu dala příroda. I proto je každý kus originál, neexistují dva přesně stejné výrobky.

Opravdu těžká dáma

Kámen je odolný, hygienický a snadno se udržuje a déle udrží lázeň teplý. Při kamenné vaně musíte počítat s větším prostorem a zátěží. Vany váží minimálně 500 kg, ale masivní i 2 000 kg, takže se nehodí kamkoli. Kamenné vany si zaslouží umístění v prostoru, kde nejvíce vynikne jejich atraktivní tvar. Většinou jsou oválné a kruhové, ale výrobci vědí uspokojit nároky milovníky nejen klasického, ale i atypického tvaru. Vany mohou mít rozměry od 170 x 80 cm, ale i mnohem větší.

Umělé jsou levnější a snadněji

Ne každý si může dovolit přírodní kámen, proto je vhodnou alternativou umělý kámen. Umožňuje širší barevné a tvarové možnosti a má podstatně nižší hmotnost, která nepřesahuje 200 kg. Příznivější je také jeho cena. Přírodní kámen je pórovitý, no umělý tuto „slabinu“ nemá. Je dokonale hladký a jeho údržba je ještě jednodušší. Případné škrábance se dají odstranit přebroušením. Vany z umělého kamene mohou obsahovat i hydro-masážní systém. Jako prevence vzniku vodního kamene se doporučuje po koupeli vanu opláchnout čistou vodou a otřít dosucha.

Skutečné lahůdky

Kamenné vany jsou atraktivním artiklem i pro nejbohatší lidi na světě. K pozoruhodným například patří vana Le Grand Queen. Vyrobili ji z jednoho kusu kamene caijou, který je kombinací zkamenělé dřeva, polodrahokamů a zkamenělin sopečného původu a pochází z vulkanických oblastí Indonésie. V
ek kamene je asi 180 milionů let a údajně má léčivé účinky. Skutečným unikátem a ozdobou koupelny je vana z bílého křištálu. Vana je určena pro tři osoby a vytesali ji z jediného kusu kamene, který pochází z amazonského pralesa.