Feng-šuej vám pomůže s domácí pohodou

Feng-šuej vám pomůže s domácí pohodou 1

Víte, že jednoduchá pravidla feng-šuej vám mohou pomoci, abyste si doma opravdu odpočinuli?

Začněte pracovnou

O umístění pracovního stolu v zaměstnání ne vždy lze rozhodovat, ale pokud je to alespoň trochu možné, zkuste si stůl postavit tak, abyste měli chráněný záda a ideální, i výhled na lidi přicházejících k stolu.Vhodné je také digitalizovat maximum podkladů, které by jinak zabíraly místo na stole a kolem něj.

Posilte obývák

Podobně jako v pracovně, iv obýváku by měl být nejdůležitější nábytek postaven na významném místě. To znamená, že sedačka by měla být umístěna tak, aby měla výhled na přijíždějících a aby měla chráněný záda. V obývacím pokoji by měly být pouze předměty, které vás „nabíjejí“ pozitivními pocitmi.Ak máte v obývacím pokoji zrcadlo, třeba si dát pozor, co se v něm bude odrážet.

Harmonizujte předsíň

V předsíni je důležité udržet všech 5 živlů feng-šuej v rovnováze. Pokud bude převažovat živel ohně, vzbuzoval by agresivní nálady. Naopak komu chybí motivace v práci nebo soukromí, měl by element ohně naopak podpořit. Pokud jde o výběr barev, z hlediska feng-šuej se nedoporučují černé vchodové dveře. Prý jim chybí pozitivní náboj.

Ukliďte kuchyň

O kuchyni se říká, že často představuje srdce domácnosti. Ve feng-šuej se spojuje také s prosperitou. A symbolem blahobytu je sporák. Varná deska i trouba by proto měly být vždy čisté a dobře udržované.

Zrelaxujte v koupelně

Aby koupelna sloužila nejen na tělesnou hygienu, ale i očistu ducha, je třeba se v ní zbavit vizuálního smogu. Všechny lahvičky a barevné nádobky by měly být skryty. Zklidnění mysli dosáhnete tehdy, budou-li oči klidně klouzat po jednoduchých tvarech a uklidňujících barvách.

Utište ložnici

Ať je ložnice oázou klidu pro hluboký spánek nebo tajnou skrýší pro hravou šelmu, třeba se v ní držet jedné důležité zásady: minimum elektroniky. Počítač by neměl zářit na postel, mobil byste neměli odkládat blízko hlavy a hlavně – televizor do ložnice rozhodně nepatří.