Bydlení s dávkou skandinávského designu i moderny

Bydlení s dávkou skandinávského designu i moderny 1

Když se řekne Řecko, jistě si hned vybavíte bílé stěny, modré závěsy na oknech a na stěně obraz se západem slunce. Omyl! V tomto řeckém bytě by mohly stylový interiérový design snad i vyučovat. Vždyť přesvědčte se sami …

Nenucený, elegantní, moderní a také stylový … Takový je na první pohled byt ve vnitrozemí Řecka, který dokonale přebírá trendy ze  skandinávského designu i moderního zařízení a členění prostoru.

Tak například černé geometrické vzory se objevují na nábytku i na uměleckých dílech, pohledový beton vyniká v celé své kráse v obývacím pokoji iv ložnici, nuže, a minimalistická kuchyň je perlou celé domácnosti.

V obývacím pokoji je dominantním prvkem krbová stěna natřená pohledovým betonem , který je v současné době velmi trendovou záležitostí. Tón v tónu s ním ladí rozkládací rohová sedačka. Umělecká díla na stěně nad ní přirozeně vymezují prostor oddychové zóny tohoto otevřeného konceptu.

Výrazným prvkem celé domácnosti je prosklená stěna s okny v černých rámech mezijídelnou a kuchyní. Pohled také upoutá masivní jídelní stůl, kterému jsou v ostrém kontrastu papírové svítidla nad ním. Růžový a bílý válec, cíleně zvolené v tomto stylu, dávají prostoru jakýsi éterický a hravý nádech.

Hlavní ložnice je od moderní koupelny oddělena posuvnými dveřmi, které se nápadně podobají na okenní stěnu v kuchyni. Opět je zde použit i beton, a to přímo na umyvadle. Geometrie se zde odráží na výrazných černých svítidlech. Dětský pokoj je laděna v podobném tónu. I když s hravější duchem. Příjemné pastelové barvy jsou ústředním bodem i na nástěnné malbě, kterou vytvořil místní umělec.