Pokládka lepené i plovoucí vinylové podlahy

Pokládka lepené i plovoucí vinylové podlahy 1

Zatímco pokládka lepené podlahy je pouze záležitostí odborníků, plovoucí vinylovou podlahu si velmi snadno položíte sami. Stačí vám k tomu šikovné ruce a pečlivá práce se spárami.

Lepený vinyl by měl pokládat podlahář

Lepená vinylová podlaha vyžaduje odbornou pokládku, protože se jednotlivé dílce podlahy přilepují speciálním lepidlem, se kterým by se i zručnému a šikovnému muži mohlo pracovat značně problematicky. Podkladem lepené vinylové podlahy by měla být nivelační stěrka, jednotlivé dílce vinylové podlahy se k ní přilepují tak, aby povrch podlahy zůstal hladký a naprosto rovný. Nalepit vinylovou podlahu přesně je poměrně náročná záležitost, která vyžaduje letitou praxi. V případě nevhodného pracovního postupu se podlaha pokrčí nebo zvlní a celý materiál se může nadobro znehodnotit.

Plovoucí vinyl si zvládnete položit sami

Plovoucí vinyl je skvělou variantou pro všechny, kteří si chtějí podlahu v obýváku, pracovně či dětském pokoji položit sami. Jedná se o velmi poptávaný a opravdu populární materiál, se kterým může bez problémů pracovat kdokoli zručný. Pokládka probíhá tzv. systémem „click“, kdy do sebe jednotlivé dílce jednoduše zacvakáte. Jedinou nevýhodou tohoto typu podlahy je fakt, že nemusíte úplně dobře utěsnit jednotlivé spáry. Při běžném provozu to nevadí, ale pokud na podlahu v netěsném místě vylijete tekutinu, může se vám stát, že se začne poškozovat ze spodní strany z důvodu vyskytující se vlhkosti.