Ladné křivky v koupelně: lahodí romantikům a zasněným duším

Ladné křivky v koupelně: lahodí romantikům a zasněným duším 1

Ne každý dává přednost jednoduchosti, geometrické čistotě. Romantiků a zasněné duše více přitahují oblé a elegantní zakřivené tvary.

Pokud si prohlédnete koupelny ze šedesátých let, je téměř jisté, že natrefíte na oválné tvary. I dnes je stále častěji múzou designérů a výrobců koupelnových zařízení příroda a její organické tvary.  

Kromě své vnější přitažlivosti mají oblé, zvlněné tvary i svou praktickou stránku. Vědí atraktivní vyplnit větší prostor, maximalizovat užitkovost a jsou bezpečné. Zaoblené hrany vás při dotyku neotlačí a snižují nebezpečí poranění. Najdete je na všem, co do koupelny patří.

Krása a funkčnost

Skvělým nápadem je oválná vana přístupná ze všech stran, ale pouze v případě, pokud nevíte, co s prostorem. Oblíbeným koupelnovým solitérů designérů je umyvadlo objevující se elegantně zakřivené, nebo více či méně zaoblené. A to buď jen v náznaku, když jsou zjemněné a zaoblené hrany, nebo pojaté celkově oválné. Příjemně zakřivené tvary se objevují i ​​na toaletních a bidetových misích. Nezaostávají ani koupelnové baterie a nábytek.

Přívětivé tvary i materiály

Jemné a vinoucí se křivky a ladné tvary zvýrazňují kompaktní design sanitárního zařízení. Vyrábějí se nejen z keramiky. Velmi dobře se tvaruje sklo, plast. Solitéry z plastu proto mají často velmi netradiční až avantgardní tvary. Důkazem toho jsou půvabné akrylátové vany, jejichž křivky vyniknou pouze pokud samostatně postavené do prostoru.

Oblé tvary koupelnového nábytku sahají po zajímavém tvárném materiálu – ohýbané překližce. Její zakřivené tvary se objevují na umyvadlových skříňkách, obložení oválných van. Kruhové a protáhlé tvary ve středu místnosti působí dokonale a dají se využít z obou stran. 

Je už jen na vás jak dokážete kouzlo oblouku využít. Pokud chcete, aby bylo umyvadlo, zda vana výrazným interiérovým kusem ve vaší koupelně, tak vsaďte na organické tvary. Pokud preferujete funkčnost a jednoduchost, sáhněte po minimalistickém stylu. Oba jsou v trendu.