Jaký nábytek si vybírat do bytu

Jaký nábytek si vybírat do bytu 1

Koupili jste si holobyt, popřípadě máte starší byt, který byste rádi nově zařídili? Pokud ano, přečtěte si naše rady. Poradíme vám, jak si vybírat nábytek, proč není cena tak důležitá a na co si při koupi nábytku dávat největší pozor.

Více času

Myslet si, že výběr nábytku zvládnete za jeden den, by bylo hloupé. Když si chcete vybrat vhodný nábytek do místnosti, kterou právě zařizujete, musíte si projít prodejny minimálně pěti nábytkárstiev, porovnávat a následně podle toho vybrat ten nejvhodnější nábytek. Vyhraďte si více času ke shlédnutí nábytku a pokud víte, že se budete stěhovat v listopadu, nábytek začněte dívat už v září.

Cena není důležitá

I když mnoho domácnosti žije na pokraji chudoby, stále je dost lidí, kteří i přesto, že vydělávají slušně a mohou si dovolit připlatit si za nábytek, šetří na tom ao pár let hledají další nábytek, aby nahradili tento původní.

Cena je důležitá, ale ne až tak, abyste si nepriplatili za něco, co chcete, aby vám vydrželo několik desetiletí. V konečném důsledku i ušetříte. Když si koupíte kvalitní nábytek za tisíc eur a víte, že vám vydrží dalších třicet let, určitě to bude levnější, než kdyby si každých pět let kupujete nábytek za čtyři sta eur. Pokud víte dobře počítat, určitě vám dojde, že když investujete do kvalitnějšího, nebudou to peníze vyhozené do vzduchu. Možná si za ušetřené peníze budete moci koupit luxusní obrazy , křišťálové vázy a ručně dělané drátěné misky. Co ale když nábytek nebude stabilní a během pár let se vám rozpadne?

Kvalitnější masivní nábytek se vám vyplatí více. V menších bytů by masivní nábytek nepůsobil dobře. Jedině v tomto případě si budete moci dovolit koupit nábytek z dřevotřísky, i když víte, že vám nevydrží věčně.

Barevné provedení

Při výběru barvy nábytku zohledňujte zejména barevné provedení podlahy. K tmavší podlaze se více hodí bledší nábytek pokud bledé podlaze zase ten tmavší. Rozhodně nevybírejte nábytek takové barvy, jaké máte podlahu. Ani jedno ani druhé by nevynikly a po příchodu do pokoje by vám všechno splývalo.

Pokud plánujete dokupovat nové doplňky, například rámy vybírejte v takovém odstínu, v jakém máte i nábytek.

Rozměry nábytku

Vraťme se na začátek. Předtím, než půjdete do prvního nábytkářském ohlédnout si nábytek, doporučujeme zaznamenat si rozměry místností, ale i rozměry interiérových dveří, přes které budete nábytek přenášet. Umíte si představit kupovat nábytek do místnosti, když nevíte, jaké rozměry má daná místnost? Na zaznačení rozměrů můžete použít speciální programy v počítači, popřípadě si rozměry zaznamenejte na papír.