Stavba domu podle feng-šuej

Stavba domu podle feng-šuej 1

Pokud jste se rozhodli postavit si vlastní dům, můžeme vám jen pogratulovat.Je to totiž jeden z nejúžasnějších životních počinů. No předtím, než se do celé stavby vůbec pustíte, nebylo by od věci, kdyby jste se dozvěděli, jak se na stavbu domu dívá staré čínské učení feng-šuej.

Jak si vybrat pozemek

To je první a základní krok, od kterého se všechny následující budou odvíjet. Pokud si vyberete dobrý pozemek, je to padesát procent úspěchu a záruky, že se vám v domě, který na něm postavíte, bude dobře bydlet. Pokud si však vyberete nesprávný stavební pozemek, vaše budoucí bydlení se možná neobejde bez problémů. Především je nutné získat co nejvíce informací a nenechat se dotlačit k unáhleným rozhodnutím. Kromě přezkoumání tvaru země, klimatické zóny, tradice, historie, ceny nemovitosti a životních nákladů, zajímejte se io celkovou atmosféru zvoleného místa, zejména zda je klidné a bezpečné. Prohlédněte si ho v různé denní době aak je to možné, iv různých ročních obdobích. Zůstaňte v klidu na tomto místě stát a nechte působit účinky okolí na svou osobnost.

Všimněte si okolní cesty a ulice

Jejich stav a tvar totiž velmi silně ovlivňují kvalitu života obyvatel. Neopravené, zanedbané, špinavé ulice s různými překážkami nikdy nemohou být dobrým vodičem pro energii čchi, stejně jako přeplněné nebo příliš úzké ulice. Ani život v domě u rušné křižovatce a všude tam, kde se vyskytuje hustá provoz, nemůže být příliš vyrovnaný, protože neustálý hluk a vibrace vytvářejí napětí a stres. Škodí také příliš „křivolaká“ ulice s ostrými zatáčkami, protože přináší nepředvídané náhle zvraty, rychlé změny a chaos.

Na co si třeba dávat pozor

Na stavbu domu nám feng-šuej doporučuje mírný svah s dostatečnou oporou za jeho zády a po stranách. Zároveň by měl poskytovat dostatečný výhled. Pak je třeba zvážit negativní vlivy včetně výskytu geopatogenních zón a posoudit, zda pozemek umožňuje správné usazení domu vzhledem k světovým stranám. Najít ideální místo však není zrovna nejjednodušší úkol, je dokonce možné, že se budete muset obrátit na skutečného odborníka, který se touto problematikou zabývá. Při výběru vhodného místa na stavbu domu si však zapamatujte zejména jedno pravidlo: v každém případě je třeba, aby místo jako takové splňovalo vaše představy a bylo v souladu s vaším životním stylem. K tomu je dobré zjistit si všechny možnosti, které daná lokalita nabízí, včetně možností dopravy a pak pečlivě zvážit všechny pro a proti.

dum_v_Radslavicich_03