Nejlepší mlýnky na koření do kuchyně

Nejlepší mlýnky na koření do kuchyně 1

Je těžké překonat pohodlí předem namletého koření. Ale se správným mlýnkem na koření ve Vašem kuchyňském arzenálu je drcení sušeného celého koření, jako je hřebíček nebo kmín, hračkou. Pokud si koření rozdrtíte doma pomocí některého z těchto mlýnků na koření, budete mít možnost plně využít komplexní chutě, které se v předem namleté verzi někdy ztrácejí. Použití mlýnku na koření navíc zaručuje, že si vyberete vše, co do svého příštího jídla přidáte – zatímco předem namleté koření někdy obsahuje přísady, které nemusí být uvedeny na zadní straně lahvičky.

Zatímco šéfkuchaři rádi básní o staromódních hmoždířích a tloucích, elektrické mlýnky na koření odvedou svou práci rychle a efektivně. Než se tedy vydáte na nákupy dalšího mlýnku na koření, zvažte tyto oblíbené mlýnky, které šéfkuchaři koupili a které jsou spolehlivé, odolné, snadno se používají a ještě snadněji se čistí. Nejlepším výběrem napříč všemi kategoriemi je klasický elektrický mlýnek na koření, ale najdete spoustu dalších možností pro každou potřebu mletí v kuchyni.

Mlýnky na koření mohou mít různé mlecí mechanismy, ale všechny mají stejný cíl: efektivně rozemlít celé koření na jemný prášek. Obecně platí, že celé koření má mnohem delší trvanlivost, protože těkavé oleje, které jsou zodpovědné za chuť a vůni, zůstávají neporušené. 

I když obsluha mlýnku na koření nevyžaduje mnoho přípravných prací, přesto doporučujeme koření namlít ještě předtím, než začnete vařit. Pokud rádi vytváříte vlastní směsi koření nebo pokud často saháte po určitém koření, můžete si jednou za měsíc namlít větší množství. Jakmile koření namelete, máte zhruba měsíc času, než se jeho chuť začne vytrácet.

Mlýnek na koření, ať už používáte tlouk a hmoždíř, mlýnek na koření nebo elektrický mlýnek na koření, je vhodným nástrojem pro pravidelné i příležitostné uživatele koření.

Tyto pomůcky jsou také všestranné, nejsou vyhrazeny pouze pro mletí koření, mnohé z nich lze použít k mletí kávových zrn, ořechů a výrobě past. I ty největší modely nejsou větší než cestovní šálek, mlýnky na koření se snadno skladují a obecně se snadno čistí.