Takto změní váš interiér zrcadla a hodiny

Takto změní váš interiér zrcadla a hodiny 1

Oslovujeme magické součásti interiéru. Zrcadla využívali čarodějnice často k tomu, aby nahlédli do budoucnosti a hodiny nám zase odkrajují z přítomnosti. No to by byl trochu jiný příběh, než schopnost esteticky sladit tyto prvky v moderním bydlení. Ale i zde působí magicky. Bez toho, abyste věřili na cáry.

Velká zrcadla potěší

V tmavších prostorách jsou velká zrcadla něco jako rozšíření reality.Mají schopnost prosvětlit celý koncept. V předsíni se například nebojte instalovat zrcadla na celou stěnu, nebo použít zrcadlové stěny na vestavěné skříně. Přetvoří interiér, jakoby jste v něm mávla zázračnou paličkou.

Do ložnice raději ne, i když …

Zrcadla by podle čínského designu v ložnici být neměli, ale západnímu nevadí.Dobrou radou je, neumisťovat jejich naproti posteli. Není nic příjemné, pokud se v noci vzbudíte a uvidíte naproti sobě tmavý obraz v zrcadle. Například po noční můře. Co se týče hodin. Jde o ožehavé věc. Elektronika v ložnici může narušovat spánek a některým lidem vadí tikání klasických hodin.

Kombinujte

Hodiny se zrcadlem jsou estetické a oblíbené. V současnosti se dostávají do popředí i s pevnými kovovými a měděnými konstrukcemi. Kombinací těchto prvků vznikají masivní typy hodin, které využijete v předsíni, případně v herně, či společenské místnosti.

Co umístit do výšky očí?

Jednoznačně menší zrcadla. Ať už jedno, nebo je bude několik, měli byste mít přímý výhled na sebe. To však neplatí o hodinách. Ty zásadně umísťujeme výše.Prostor ve výši očí patří zrcadlových plochám, obrazem, zarámování vzpomínkám. Pro hodiny je vhodný prostor o několik desítek centimetrů výše.Má to praktické důvody. Na ciferník dohlédnete z celé místnosti a zároveň budou její ozdobou.

Zkuste se vyhrát s designem

Hodiny mají být nadčasové, ale designově spřátelené. Nikdy je ale nechávejte osamoceně. Budou kralovat nad místností a proto by s ní měly ladit. Honosnější do obývacího pokoje, čisté a méně barevné do ložnice. V dětském pokoji potěší výrazné a kuchyně je jako stvořená pro praktické a velké typy.

2819095