Bydlení jako v botanickém skleníku: Více rostlin jako nábytku

Bydlení jako v botanickém skleníku: Více rostlin jako nábytku 1

Bývalé tramvajové depo ve východní části Londýna se postupně mění na obytné lofty. Jeden z nich má atmosféru botanické zahrady.

Agentura Light Locations, která se specializuje na vyhledávání zajímavých, a zejména fotogenických, prostor, objevila zelený ráj na místě, kde by člověk zelenou oázu rozhodně nehledal – v tramvajovém depu. Konečně, botanický styl je stále aktuální!

Velkorysý prostor – kdysi restorativní hala – v Claptone ve východní části Londýna se změnila na loft s mezzanínom a celkovém rozlohou 185 m². Loft je laděn ve třech barvách: všechny stěny jsou bílé, kuchyňský kout je dokonale černý a zbytek tvoří zelená . Především, bujará živá zeleň, která jakoby nahrazovala i nábytek.

Ve velkých prostorech je totiž třeba bojovat s ozvěnou, aby se člověk cítil příjemně. Jedna možnost je obklopit se nábytkem, dekoracemi a bytovými doplňky. Majitelé však nechtěli nakupovat „majetky“ a místo nich vsadili na pěstitelskou vášeň.

Láska k zeleni a zahradničení se projevila nejen v samotném loftu, ale i v atriu, do kterého se bydlení otevírá krásnými stájový dveřmi.