Tipy pro malý balkon

Tipy pro malý balkon 1

Lepší malý balkon jako žádný! Takže nezoufejte as chutí si užijte i malý balkon. Stačí, když si ho zařídíte podle vlastních představ. Přinášíme vám inspirace plné barevných nápadů.

Nemáte zahradu či terasu? Nezoufejte, i balkon je ideálním místem pro odpočinek během slunečných dnů. Stačí si ho jen trochu vyšperkovat. Vždyť i ten nejmenší prostor si můžete správně zařídit. Naše tipy vás přesvědčí, že i na malém městském balkoně si můžete vytvořit koutek pro relaxaci. Stačí dobrý nápad!

Relax na proskleném balkoně

Zajímavý tvar sedačky a lehátka v jednom – dokonale využijete prostor a balkon vám zároveň poslouží i jako další místnost v bytě. Celou kompozici dotvoříte barevnou stěnou a efektní hrou mozaikových zrcadel. No řekněte, není to skvělý nápad na malý balkon?

Moderní městská terasa

Tlumené tóny dřeva a vkusné solitéry změní terasu iv rušném městě na místo, které si oblíbíte. Chvíle oddechu zpříjemní i dostatek zelených rostlin.

Dobrý nábytek a zpevněná podlaha

Máte svou oblíbenou barvu? Vytvořte si oázu tón v tónu – epedy, květináče či dokonce podlaha mají v tomto případě uklidňující modrou barvu.

Tipy a rady na malý balkon:

  • Nejvhodnější jsou skládací židle a stolek, které v případě potřeby snadno odložíte. Alternativou je sklápěcí stolek, který může být připevněn na stěně nebo zábradlí.
  • Nábytek, který umístíte na balkon musí být odolný vůči povětrnostním vlivům, abyste jej nemuseli při každé letní bouřce skrývat do bytu. Na výběr je několik materiálů – dřevo (vhodně ošetřené proti vlhkosti), kov (nejčastěji lehký hliník) nebo plast, který je nejlevnější.
  • Ochranu před sluncem a zároveň soukromí vám zajistí slunečník nebo markýza. Markýzy jsou vyrobeny ze speciálních tkanin a nepropouštějí ani déšť.
  • Balkon nezapomeňte zkrášlit drobnými dekoracemi a na příjemné romantické posezení během letních večerů si připravte svíčky, případně malé lucerničky.
  • Není nic krásnějšího, než balkon plný rozkvetlých květů. Zvolte si vhodný druh rostlin, podle orientace vašeho balkonu. Na zastíněn severní balkon jsou vhodné například begónie, fuchsie, břečťan a na jižně orientovaném balkoně se dobře daří například pelargóniím, petúnie, slunečnici, chryzantémám, oleandry.
  • Výborným řešením pro malý balkon je patrový květináč, ve kterém můžete kromě květů pěstovat například bylinky. V každém případě se ujistěte, že závěsná konstrukce je pevná a stabilní a odolá i silnějšímu větru.