Masivní zahradní nábytek

Masivní zahradní nábytek 1

Asi každý člověk touží po úhledné a útulné zahradě. Mnozí vyžadují aby jejich hosté, přátelé a rodina cítili na návštěvě u nich doma velmi dobře. Takové pocity může zajistit pouze kvalitní zahradní nábytek z dřevěného masivu.

Právě smrkové masivní dřevo může z vaší zahrady vyčarovat to pravé místo pro relax, odpočinek ale i zábavu. Zahrada bez pěkného, ​​elegantního a přitom stabilního či pevného posezení ani není pořádná zahrada.

Zdravé, dokonale vysušené dřevo je ideálním materiálem pro stavbu zahradního nábytku. V našich klimatických podmínkách je na výrobu nejvhodnější smrk a to díky svým jedinečným vlastnostem. Je dokonale pružný a nevyskytují se v něm žádné výrony pryskyřice. Tento nábytek z takového kvalitního dřeva bude vždy dokonale hladký, čistý a příjemný na dotek.

Dnes výrobci nabízejí velmi kvalitní dřevěné zahradní sestavy ale vy si můžete poskládat také svou individuální sestavu z masivních stolů, židlí, sedaček či houpaček. Vybrat si může opravdu každý. Dobrý a kvalitní dodavatel Vám zaručí, že získáte ten nejkvalitnější zahradní nábytek a ještě přitom zaplatíte i příznivou cenu.

Když zahradní nábytek, tak jedině ze dřeva

Pokud chcete, aby vám nábytek do zahrady dlouho vydržel a zároveň aby ​​pěkně vypadal, uvažujte o nábytku ze dřeva. Dřevěný zahradní nábytek dobře odolává slunci i dešti. Při správné údržbě bude pěkně vypadat dlouhá léta. Díky svému designu a barvě se navíc stane přirozenou součástí vaší zahrady či domu. Nábytek z plastu je sice levnější než ten ze dřeva, ale není stabilní a příliš pevný. Velmi mnoho majitelů má navíc i zkušenosti s tím, že takový plastový nábytek se zlomí nebo popraská.

Pokud již pálí slunce nebo je chladné počasí, dřevěný zahradní nábytek se nerozpálí a ani člověk nebude nepříjemně chladit. Zahradní nábytek z plastu může svého majitele ale dost potrápit v tomto směru.

Výhodou dřevěného nábytku do zahrady je především přirozená krása přírodního materiálu a dlouhodobá životnost. Další výhodou je, že dřevo je ideální pro kombinaci s moderními materiály jako jsou sklo nebo kov.

Důležitou podmínkou při koupi nábytku je i požadavek na pohodlnost. Proto při nákupu věnujte pozornost tomu, aby byly například křesla a židle polohovatelné. Při lehátkách je velmi pohodlné, když můžete hýbat s částí pro záda nebo nohy. Při koupi byste měli dávat pozor i na tloušťku stolu, která by měla být alespoň 2,8 centimetru. Při výběru se obraťte na odborníka a ten Vám jistě rád všechno vysvětlí a poradí jaký nábytek by se hodil právě do té vaší zahrady.

V dnešní rychlé a uspěchané době, kde jsou mnozí z nás unavený záplavou nejrůznějších designů, trendů a stylů, vás na zahradě či terase potěší kousek tradice v podobě kvalitního zahradního nábytku z dřevěného materiálu.