Toto roční období je naprosto ideální pro malování stěn

Toto roční období je naprosto ideální pro malování stěn 1

I vy si kladete otázku, kdy je vlastně ideální čas na nové stěny? My jsme to zjistili a zřejmě vás překvapíme …

Pokud je pro vás představa malování jako noční můra, pak si jistě říkáte, že chladné měsíce v roce vás od tohoto utrpení uchrání. Vždyť kdo by už jen maloval během zimy? My však tvrdíme, že to rozhodně třeba zkusit.

Pro mnohé lidi je představa malování interiéru spojená s teplými, a tedy hlavně s jarními a letními měsíci. Samozřejmě, zároveň i se suchými dny. Ono to však ani zdaleka nemusí být tak jednoznačné, malování si totiž vyžaduje správné podmínky.

Nebojte se zimy

Malování a práce s barvou si skutečně vyžaduje vhodné podmínky – ty však v zimě vytvoříte bez problémů a práce vám zřejmě půjde mnohem rychleji než uprostřed léta. Takže? Budete mít ještě před svátky vymalované?

Teplo a vlhko

Logika velí, že na to, aby vám barva na stěnách rychle uschla, budete potřebovat teplo. To je pravda. Avšak dokud nanášíte barvu, je nutné, aby bylo prostředí dostatečně vlhké a ne příliš přehřáté, jinak vám bude barva schnout příliš rychle, dokonce ještě přímo na válečku nebo na štětci. Práce je pak náročnější, zvyšuje spotřebu materiálu a nejde o nic rychleji.

Jak na to?

Dobře vyvětrejte a následně okna zavřete. Malování je činnost, při které se rychle zapotíte, není nutné, aby byli venku „třicítky“. Vzduch v místnosti, kde malujete, by neměl být příliš suchý, topení však vypínat nemusíte. Větrejte až po malování. Moderní barvy používané v interiérech schnou rychle a při správné aplikaci zanechávají vynikající výsledek.

Proč v zimě? Proto!

Využijte, že si většina lidí myslí, že zima není na malování ideální. Snadněji tak získáte termín u dobrého malíře, možná si s ním dokonce dohodnete slevu. Nebo vám slevu nabídne prodejce barev, protože nemá právě hlavní sezónu.