Tipy na jarní dekorace

Tipy na jarní dekorace 1

Velikonoční výzdoba je již přichystána a v bytě vám chybí svěží nádech jara? Zde jsou nápady na veselé dekorace, které vlejí energii do žil.

Zelená se tráva

Jaro nás naplňuje touhou, radostí, příslibem nových začátků a příležitostí … Pokud to zatím necítíte, je třeba si pomoci vizuálními ukázkami. Vneste si do domácnosti něco svěží zeleně jako obnovenou trávu, pučící stromy nebo poletující ptáčky.

Žluté jako slunce

Vše, co vás naplní energii, chutí něco změnit, zbavit se nudy, únavy nebo utahané rutiny. Optimistické barvy dobíjejí i cynický New York a snobské Miláno – tak proč se nezbláznit do zářivé žluté iv Brně, Praze nebo Čičmanech? Naladit si obývák nebo ložnici do teplých žlutavých tónů určitě nikdo nebude považovat za zpronevěru národním barvám. Představujte si, že vás tak zalévají laskavé sluneční paprsky nebo že se vás dotýká hebké chmýří kuřátek, i kdyby teploměr právě ukazoval 10 ° C!

Pestrost nade vše

Zatímco vánoce si spojujeme s typickými barvami (červená, tmavě zelená), jaro má tu výhodu, že v tomto období kvetou květiny všech barev – něžné pomněnky, modráky, první narcisy, tulipány, šeřík … Na jaře je skvělé to, že nyní příroda poblouzní nejen lesní zvířata, ale dokáže omámit i lidí. Tak proč se nezbláznit do barev?

Málo je hodně

Svíčky a svícny, utěrky, povlaky na polštáře, nové závěsy, papírové ubrousky a prostírání, barevné stužky na lustr, pestré květináče na bylinky, barevné mýdla … Je množství drobností, které nemusí vyčerpat peněženku, a přece přinesou do domácnosti příval nové energie, díky které zvládnete jarní úklid jako nic.

2676859