Jarní seznam věcí, na které byste neměli zapomenout v rámci jarního úklidu

Jarní seznam věcí, na které byste neměli zapomenout v rámci jarního úklidu 1

Konečne je venku dost teplo na pravidelnou údržbu domu? Nezapomeňte na tyto drobné opravy.

1. Vyčistit větrací spáry v oknech

Možná jste se ještě neodhodlali na mytí oken, ale i když tuto práci odložíte na později, věnujte se alespoň vyčištění větracích spár.

2. Nabrousit zahradní nářadí

Zahradní nůžky, kleště nebo lopatky ležely delší dobu bez roboty. Než se pustíte do jarního sestřihu v zahradě, zkontrolujte, zda se někde neusadila rez. Zabere to jen pár minut a co je nejlepší, tuto práci můžete udělat i večer nebo v nepříznivém počasí.

3. Zkontrolovat sekačku

Totéž platí i pro sekačku. Než ji poprvé přeženete po zahradě, nezaškodí otřít z ní prach, zkontrolovat motor, nabrousit čepele nebo vyměnit olej.

4. Opravit poškozený chodník

Příjezdová cestička nebo zahradní chodníky někdy zimu nepřežijí v perfektním stavu. Zatímco se zahrada naplno probudí – a budete mít tím pádem plné ruce jiné práce – toto je ideální čas na opravu prasklin a menších nedostatků. Totéž platí pro menší poškození omítky.

5. Zpevnit plot

Sněhové závěje někdy zavalí pletivo plotu tak, že neudrží tvar. Kontrolní obchůzka kolem domu by tedy měla směřovat i k tomu, zda se někde nenajde díra, kterou by mohl ujít nebo naopak přivandrovat nějaký chlupatý miláček.

6. Ošetřit dřevěné zařízení

Opravě dřeva v zahradě, na terase nebo v zahradě domu lze věnovat pozornost až v dubnu, kdy prehrmia dešťové přeháňky, ale již nyní nezaškodí dát do pořádku alespoň ty největší poškození.

7. Vyčistit klimatizaci

Průběžné čištění klimatizace zvládnete i bez pomoci servisního technika. Nejprve klimatizaci odpojte od zdroje elektřiny, a pak ji vysajte, otřete a vyčistěte kondenzační nádobu.

2535015