Obecně o teakovém nábytku

Obecně o teakovém nábytku 1

Nábytek vyrobený z teakového dřeva se vyznačuje trvanlivostí, odolností vůči velmi nepříznivému počasí. Jeho využití je rozmanité jak v interiéru, tak v exteriéru. Už roky si ho lidé vybírají kvůli odolnosti, snadné údržbě a cenové dostupnosti.

Teakové dřevo

Teak (Tík – vyslovené anglicky) je tropický listnatý strom, nacházející se v Jižní Asii. Roste do výšky 30-40 metrů a patří do čeledi železníkovité. Díky své pevnosti, odolnosti v extrémním počasí, jedinečnosti a elegantnímu vzhledu, patří teakové dřevo k velmi oblíbeným materiálem pro výrobu nábytku. Dřevo má příjemný odstín hnědé až medové barvy.

Využití teakového dřeva

Možnosti využití tohoto dřeva jsou rozsáhlé. Nejčastěji je to zahradní a venkovní nábytek, stavba lodních palub, schodišť, zábradlí, různé druhy stolů, lavičky v parcích, dřevěné lehátka ale i dveře či knihovny. Podlahy z teakového dřeva našly uplatnění v saunách, koupelnách a veřejných místech.

Péče o teakový nábytek

Údržba a čištění nábytku není složitá. Povrch dřeva můžete chránit nátěry, mořením, máčením. Aby se zachovala původní barva a předešli jste tak změně na stříbro šedou, je třeba napustit dřevo speciálním olejem nebo pastou. Podle potřeby můžete použít vodu, mýdlo, čisté hadříky i houbu. I když je tento nábytek odolný, čas od času potřebuje určitou péči, aby vypadal jako nový.

Výhody teakového dřeva

• nenapadnou ho škůdci, plíseň nebo termiti
• vydrží působení slunce, mrazu, deště, sněhu i větru
• pružnost, pevnost, stabilita, tvrdost, odolnost
• jeho hmotnost se nemění, když ho porovnáme s jinými dřevy

Jakýkoliv nábytek zhotovený z tohoto kvalitního a trvanlivého dřeva, bude vynikajícím, estetickým a dlouhodobým přínosem pro váš domov.