Ani vy se neumíte rozhodnout po bohaté nabídce dekoračních látek pro konkrétní povlaky na polštáře, podušky, deky či přikrývky?
Pak se však snadno může stát, že nakoupíte i to, co ve vaší domácnosti nebude fungovat. Pokud se tedy chcete vyhnout tomu, abyste vytvořili nesmyslný mix, přečtěte si naše rady.
1. Vše pěkně pohromadě
Oko odhalí hodně. Stačí, pokud mu na to dáme možnost. Pokud vás zaujalo několik ozličných vzorů látky, které byste chtěli umístit na pohovku či do postele, v první řadě se zaměřte na jejich vzájemnou „kooperaci“. Ať už barevně, vzorem nebo strukturou látky – určitě se najdou i takové, které budou navíc. Pryč s nimi …
2. V jednom tónu
Pokud patříte spíše k tradicionalistkám, ai ráda mícháte věci v jednom či dvou barevných tónech. Pi výběru dekorativních látek tedy najděte odstíny jedné barvy – samozřejmě nemáme na mysli jen obyčejné monochromatické plochy. Může jít klidně io vzorované motivy, ve kterých je přítomen daný odstín – například v kombinaci s neutrální bílou. Barva jako jednotící prvek umožní experimentovat při vzorech – tedy, pokud se na to cítíte.
3. Kontrasty
Přidat kontrastní prvky je příjemným osvěžením bytového designu. Můžete vaši postel odít do tónů kávové či hnědé, přidejte k nim jeden výrazný oranžový kousek nebo například látku, v jejíž základ tvoří barva burgundského.
4. Na velikosti záleží
Pokud kombinujete potisku se vzory, dejte si záležet na tom, abyste nepoužili všechny potisku v jedné velikosti. Zkuste například polštář s potiskem drobných květin či geometrickou linií drobných trojúhelníčků mixovat s polštáři s masivními květinovými vzory a výraznými geometrickými prvky. Při vzorech stejné velikosti se ztrácí rozmanitost vašeho designového snažení.
5. Materiály
Dejte si také pozor na kombinování materiálů – zejména, pokud chcete vedle sebe umístit polštář s pleteným potahem ak němu například saténovou povlak nebo brokátový strukturovaný polštářek – to fungovat určitě nebude. Snažte se materiály kombinovat v jednotném duchu.