Pěstujeme oblíbenou dracénu

Pěstujeme oblíbenou dracénu 1

Tato oblíbená pokojovka dostala pojmenování z řeckého slova drakania, což znamená dračice. Svou jednoduchostí se hodí do každého interiéru, který krásně doplní. Přečtěte si, co všechno potřebuje k tomu, aby se jí u vás dařilo.

Nabídka Dracena je poměrně bohatá. Můžete si vybrat z rostlin s čistě zelenými listy, kterým se bude dařit v polostínu, ale také z rostlin, které mají listy žlutozelené či zbarvené do oranžova. Právě rostliny s panašovanými listy potřebují dostatek rozptýleného světla, aby měli pěkné zbarvení. Je také vhodné rostliny občas otáčet.

Vhodné místo 

Rostlina má ráda teplý a vlhký vzduch. Nemá ráda chlad či průvan. Na takové podmínky zvykne reagovat deformací listů. Ideální teplota je okolo 15 ° C, v létě je ideální běžná pokojová teplota, čili 22 – 25 ° C. V létě můžete rostlinu i letnit. Najděte jí však místo, kde bude mít polostín, aby její přímé sluneční světlo nespálilo listy.

Důležitá zálivka

Oblibují výživný substrát a co je ještě důležitější, vyhovuje jim vlhký vzduch. Prospívá jim pravidelná a dostatečná zálivka, na kterou použijte měkkou a odstátou vodu. Dejte však pozor, aby byla zálivka přiměřená. Rostliny totiž těžší snášejí sucho avšak stejně jim však nevyhovuje ani přemokřený substrát, na který může rostlina reagovat hnědými skvrnami na listech. V zimě je třeba zálivku omezit.

Hnojení

V období od dubna do podzimu můžete dracénu přihnojovat hnojivem určeným na pokojové rostliny. Postačí to jednou za dva či tři týdny.

Přesazování

Dracény je vhodné každé dva roky prosadit. nejlepší období na přesazování je na jaře. Květináč by měl být dostatečně široký.