Kolekce DesignTime a DesignTex, novinky ve světě PVC. Jaké jsou?

Kolekce DesignTime a DesignTex, novinky ve světě PVC. Jaké jsou? 1

PVC patří mezi stále oblíbené podlahové krytiny. Moderní podlahy vyrobené z tohoto materiálu vynikají řadou funkčních vlastní i zajímavým vzhledem. Co nabízejí nové kolekce DesignTime a DesignTex?

 

Kolekce DesignTime

Kolekce DesignTime zahrnuje podlahovou krytinu v podobě vysoce zátěžového PVC. Tato krytina je mimořádně odolná a je tedy vhodná pro použití v oblastech s vysoce náročným provozem, jako jsou nemocnice či kanceláře. Doporučit ji však lze i v domácnostech.

PVC je opatřeno povrchovou úpravou PUR+ s nášlapnou vrstvou 0,55 mm a 0,70 mm. Díky tomu má krytina vynikající odolnost proti otěru. Vzhledem k vyztužení skelnými vlákny se vyznačuje i dobrou rozměrovou stabilitu.

Celistvý povrch bez spár usnadňuje údržbu, absence spár zamezuje tomu, aby se v tomto prostoru držel prach a jiné nečistoty.

Funkční zátěžové PVC navíc nemusí být ryze praktické i po stránce vzhledu. Unikátní vlastnosti lze skloubit i s precizním designem, jak dokazuje i kolekce DesignTime, která obsahuje skutečně širokou škálu dekorů.

 

Kolekce DesignTex

Kolekce DesignTex se liší zamýšleným prvotním účelem využití, primárně se s ní počítá pro pokládku v bytech.

Krytiny z této kolekce náleží do kategorie tzv. samovyrovnávacího PVC, které se vyznačuje jednoduchou pokládkou. Konstrukce krytiny je tvořena textilní podložkou a tvarově stálou vrstvou skelného vlákna vloženou pod vrstvou dekorativní pěny, která určuje vzhled celé podlahy.

Díky patentované technologii výroby plní PVC skutečně samovyrovnávací funkci a nevyžaduje tedy dokonalou přípravu pokladu.

Mnoha unikátními vlastnostmi však toto PVC vyniká i po položení. Nášlapná vrstva je díky 0,35 mm silné ochranné vrstvě PURECLEAN velmi odolná. Použitá podkladová pěna zajišťuje maximální měkkost. Ve spodní části byla použita i vodovzdorná pěna, která má protiplísňové vlastnosti.

I kolekce DesignTex se může pyšnit rozmanitým výběrem vzorů a provedení, díky nimž zapadne do každé domácnosti.