Moderní kuchyně: Inspirujte se nápady, jak ji elegantně zútulnit

Moderní kuchyně: Inspirujte se nápady, jak ji elegantně zútulnit 1

Kuchyně s moderním designem jsou často snazší na údržbu, ale občas jim chybí útulnost. Hledali jsme způsob, jak je oteplit tak, aby si udržely švih a eleganci.

Být svěží, dynamický a „cool“ – to je často meta nejen v životě, ale i při zařizování domácnosti. Moderní interiéry však někdy vypadají tak reprezentativní, až ztratí domácké kouzlo. V kuchyni není obtížné dodat jim útulnost i při zachování elegantního švihu.

Kombinování povrchů

Moderní kuchyně neztratí na eleganci, pokud bude mít skříňky různých barev. Právě naopak, i v malém prostoru může vyřešit riziko stísněnosti. Pokud budou horní skříňky světlé (ideálně splývající s barvou stěn), vznikne iluze, že jsou mělčí.

Oteplení strukturou

Současné nábytkové trendy přejí zařízení s úpravou vysokého lesku. Rizikem této povrchové úpravy je dojem chladu či nepřístupnosti. V kuchyni se to dá kompenzovat použitím doplňků, které jsou matné a ideální – přírodní. Napríkald, velká dřevěná deska na krájení, keramická mísa na ovoce, textilní ubrus či prostírání a podobně.

Barevná terapie

Bezpochyby, kuchyň je investice, kterou podle některých průzkumů měníme méně často než například osobní automobil. Často to tedy znamená, že při výběru kuchyňské linky nechceme riskovat volíme cestu „jistoty“ – barvy a materiály, které jsou nadčasové, neutrální. Ne každému ale vyhovuje „nuda“ bílé nebo dřevěné kuchyňské linky. Jak tedy vybrat barvu, která jen tak nevyjde z módy? Například tak, že barevný výběr nejprve odzkoušíme na ploše, která se dá relativně snadno vyměnit – například testováním barvy na stěnách. Pokud se daný odstín po měsíci neomrzí, je vhodný i na kuchyňskou linku nebo zástěnu.