Těšte se z krásy vánočního kaktusu

Těšte se z krásy vánočního kaktusu 1

Šlumbergera se v posledních letech těší velké oblibě. Krásně rozkvetlé rostlinky vědí totiž potěšit a navodit příjemnou atmosféru.

Světelné podmínky

Šlumbergera je kaktus. Avšak nemá ráda přímé sluneční světlo. Proto jí dopřejte stinné či polostinné místo.

Zálivka

I když narozdíl od ostatních druhů kaktusů má jiné nároky na světelné podmínky, v případě zálivky se až tak neliší. Proto je vhodné, pokud její zálivku dopřejete pouze v omezeném množství. Znamením pro vás bude dobře proschlý substrát.

Dopřejte jí odpočinek

Aby vám rostlinka na Vánoce krásné kvetla, potřebuje během roku až dvě období klidu. První období oddechu trvá od srpna až do října. Druhé začíná, když rostlinka odkvete. To bývá často až v únoru. Během těchto oddychových období je vhodné výrazně omezit zálivku. ideální je dopřát její teplotu v rozmezí mezi 10 až 15 ° C. 

Když začíná kvést, buďte opatrní

Vánoční kaktus  (Schlumbergera trunc  nebo  Zygocactus truncatus)  v zimě svých pěstitelů potěší květy, které jsou odměnou za celoroční péči. Pokud je vše v pořádku rostlinka zvykne vytvářet květy již od října. Právě v tomto období je citlivá a není vhodné ji otáčet. V podzimních měsících podávejte šlumbergere hnojivo na kvetoucí izbovky.