Přesazujte sazenice do větších nádob

Přesazujte sazenice do větších nádob 1

V součanosti není problém koupit mladé sazenice zeleniny. Mnohem více radosti však přinese úroda z rostlin, které jste si sami předpěstovali.

Pokud jste se tedy pustili do předpěstování a máte ve skleníku či pařeništi vyklíčený výsev, je čas mladé rostlinky přesazovat do větších zakoreňovačov – pikírovať. V případě, že jste vysievali do Hranta, mladé rostlinky musíte vyjednotit, tedy přetrhat.

Kdy přesazovat?

Pokud již mají rostlinky několik lístků a dají se dobře uchopit, je třeba je před samotnou výsadbou na záhony ještě prosadit po jedné do malých květináčů, rašelinových zakoreňovačov, případně plastových téglikov.Vďaka tomu rychle vyrostou, naberou sílu a o pár týdnů máte hotové sazenice. Na záhony je pak můžete vysazovat podle jednotlivých druhů již v dubnu. Zeleninové druhy, citlivé na chlad, budete moci vysazovat až po třech zmrzlých v květnu.

 Vyberte pro ně správný substrát 

Nezapomeňte, že na přesazování předpěstovaných rostlin není vhodná zemina určená pro pěstování pokojových květin s obsahem minerálních hnojiv. Jemné kořínky mladých rostlin jsou citlivé, nesnášejí hnojiva a proto použijte zeminu s nižším obsahem hnojiv.