Dvoupokojový byt: Zaujal nás jednoduchou moderností ve skandinávském stylu

Dvoupokojový byt: Zaujal nás jednoduchou moderností ve skandinávském stylu 1

Dmácí sice nejsou Skandinávci, ale jednoduchost, svěžest a elegance severského bydlení jejich oslovovala. A tak si domácnost zařídili právě v tomto duchu.

Byt prošel kompletní renovací: původní stav vyžadoval několik výměn (z původní koupelny s romantickým umyvadlem ve tvaru lastury nezůstalo opravdu nic). Majitelé sledovali kromě estetického a materiálového vylepšení dva základní cíle: kuchyň alespoň částečně otevřít a propojit s obývákem a sjednotit celý prostor co nejmenším výběrem materiálů.

V celém bytě – včetně kuchyně – je tedy jednotná podlaha. Výjimkou je koupelna, ve které je dlažba na rozdíl od dřevěné podlahy v bytě. Všechny radiátory dostali bílé laťkové kryty a stěny bílou omítku.

Zajímavě je vyřešena hlavně úzká kuchyň: Kuchyňská linka se táhne po obou delších stranách, ale jen na jedné straně je dřevěná . Linka na protilehlé straně je celá bílá, čímž doslova splývá se stěnou a kuchyň tak působí širší. Skvělý trik!

Kuchyňská linka má co nejméně nápadné úchytky, aby dojem úhlednosti nic nerušilo. Hluboké zásuvky mají tajemství : skrývají totiž řadu vnitřních mělčích zásuvek.

Ani koupelna nezaostává v jednoduché eleganci. Domácí vsadili na nadčasovou černo-bílou kombinaci , která vydrží desetiletí. A pokud by se jim zunovala, výměnou drobných doplňků – koberečku, ručníků nebo sprchového závěsu – dosáhnou potřebné osvěžení.