Tipy pro skladování čistících prostředků

Tipy pro skladování čistících prostředků 1

Často je jen tak opřeme v koutě nebo za dveřmi, ale pokud hledáte elegantnější řešení, tady je pár nápadů, jak šikovně uskladnit koště, vysavač i čisticí prostředky.

1. Úzká skříň v kuchyni

Spížní skříň nebo boční strana kuchyňské linky jsou ideální na tajné odložení smetáku a lopatky. Stačí linku o pár centimetrů rozšířit tak, aby se na boční straně dali upevnit dvířka.

2. Zásuvka na kolečkách

Stačí pár centimetrů vedle lednice a koště může být na pořádku – pokud ji zavěsíte na háček v maxizásuvce na kolech. Pro zručnější kutila jistě nebude problém takovou zásuvku vyrobit.

3. Dveře

Vnitřní strana dveří v komoře, technické místnosti nebo prádelně volají po využití. Mohou být na ně upevněné věšáčky nejen na smeták, ale například i na hadici od vysavače, prachovky, lopatku a podobně.

4. Šatní skříň

Výhodou velké skříně je, že se do ní vejde i vysavač, čisticí prostředky, žehlička, žehlicí prkno a pokud je skříň dost hluboká, i sušák na prádlo. Pokud takovou máte, vyplatí se skříň na výšku předělit příčkou tak, aby se do ní daly pohodlně opřít smetáky a také deska na žehlení.

5. Prací koutek

Nápad uzavíratelné niky, do které se kromě čisticích prostředků a nářadí vejde i pračka a sušička, nás okouzlil.

2898899