Neviditelné elektrické zásuvky

Neviditelné elektrické zásuvky 1

Ani si neuvědomujeme, jací jsme závislí od elektrické energie. Obklopují nás různé domácí spotřebiče a elektronika, které pravidelně potřebují svou dávku „šťávy“. Správně naplánovat rozmístění a počet elektrických zásuvek je umění. A když se to nepodaří naštěstí existuje prodlužovací šňůra, která se jistě najde v každé domácnosti. Ale proč se zakopávat o kabely a kupovat stále nové prodlužovačky, když se to dá udělat jinak?

Zásuvka v podlaze

Důsledné naplánování počtu a umístění elektrických zásuvek přispívá ke spokojenému a pohodlnému bydlení. V tomto případě neplatí, že méně je více. Raději přidejte o zásuvku – dvě navíc, abyste nemuseli reptat, že je máte málo. Kromě zásuvek ve stěnách si dopřejte komfort v podobě podlahových zásuvek. Přivedou elektřinu na jakékoli místo, kam potřebujete. Klidně mohou být ve středu místnosti, na terase nebo přímo v trávníku.

Neviditelný pomocník

Základem podlahové zásuvky je instalační krabice z hliníkové slitiny, která je odolná vůči mechanickému namáhání. Nepoškodí ji vysoká mechanická zátěž ani podlahové vytápění. Do jejího nitra se umístí potřebný počet zásuvek, případně kabely od počítače, audio či video techniky. Krabice má odnímatelné víko, které se může překrýt vybranou podlahovou krytinou a zásuvka se stane zcela neviditelná.
Pokud ji nechcete maskovat, můžete si zvolit verzi s vyklápěcím víkem z nerezové oceli. Zásuvka může být zavřena i tehdy, když jsou spotřebiče zapojeny, protože kabely vedou přes otvory ve víku.

Elektřina v zahradě

Podlahové zásuvky určené do exteriéru mají silnější konstrukci, aby snesly extrémní vnější podmínky. Mají krytí IP67 a jsou vodotěsné, aby se zabránilo vniknutí vody a různých nečistot dovnitř krabice.
Kromě zabudovaných zásuvek můžete v exteriéru použít i vysouvací typy. Jsou určeny pro přechodné použití a jsou odolné i vůči extrémní mechanické zátěži. Proti náhodným vysunutím je chrání pojistka.

Flexibilní zásuvky

Ani podlahové zásuvky nedokážou uspokojit vaši potřebu pohybovat se s elektrickým spotřebičem volně v prostoru? Řešením jsou flexibilní zásuvky. Jde o systém elektrických lišt a zásuvek s různou délkou, které můžete přidat nebo odebrat podle potřeby.
Nejpraktičtější jsou v kuchyni nad pracovní deskou, kde nejednou nárazově používáte množství drobných spotřebičů. Je to estetické a bezpečné řešení a na pracovní desce vám zbytečně nepřekáží žádné šňůry.

Povrchová i zapuštěná lišta

Napájecí lišta má většinou na délku jeden metr a můžete do ní pouhým zasunutím přidat až dvanáct kusů elektrických zásuvek. Některé lišty můžete doplnit o další kuchyňské příslušenství, USB nabíječky nebo úsporná svítidla. Výrobce může délku lišty přizpůsobit na míru prostoru a požadavkům zákazníka. Lišty jsou povrchové i zapuštěné, takže záleží na vás, zda jejich vystavíte na obdiv nebo skryjete ve zdi či nábytku.

2764905