4 hlavní důvody, proč jsou cupcakes tím nejlepším dezertem na večírek

4 hlavní důvody, proč jsou cupcakes tím nejlepším dezertem na večírek 1

Je cupcake pečivo? Obecně platí, že cupcake není považován za pečivo. Za cupcake se považuje malý dortík určený pro jednu osobu, který je upečený v malém tenkém papírovém nebo hliníkovém košíčku. Cupcake se obvykle vyrábí ze stejných ingrediencí jako dort, pouze v menším poměru.

Co jsou to cupcakes? Cupcakes jsou malé, chutné zákusky, které jsou oblíbené pro svou přenosnost a kontrolu porcí. Jsou to koláče z těsta pečené ve fólii nebo teplotně odolném papíru ve tvaru košíčku. Cupcake může být připraven z různých receptur a může být zdoben krémem a polevami.

1. Nejedná se o krájení dortu

S narozeninovým dortem je to tak, že krájení dortu zůstává na někom. Ačkoli tento úkol může znít jednoduše, ve skutečnosti může být docela stresující, když je v místnosti hodně lidí a ten, kdo krájí, se chce vlastně bavit. Když jste na svatbě nebo na maturitním večírku, je mnohem snazší dělat obchůzky, když máte jen jednu ruku, která drží dortík, místo dvou rukou zaměstnaných talířem a vidličkou na dort.

2. kontrola porcí je mnohem jednodušší

Když už mluvíme o krájení dortu, není zaručeno, že při krájení dortu bude mít každý stejnou velikost. Pro dospělé to nemá velký význam, ale můžete se díky tomu vyhnout hloupé hádce mezi malými dětmi, které porovnávají velikosti. Navíc dortíky usnadňují lidem všech věkových kategorií, kteří dbají na své zdraví, vychutnat si dezert, aniž by se museli starat o velikost pochoutky. Kontrola porcí je mnohem snazší, když se díváte na 1 cupcake, než když se rozhodujete mezi průměrně velkým nebo velkým kusem dortu.

3. každý si pochutná na polevě

Další věc, která se týká krájení dortu a „rovnoměrných“ porcí, je poleva. Když přinesete cupcakes, nemusíte si dělat starosti s rohovými kousky nebo nápisy, které by byly na dortu. To znamená, že si každý může vychutnat stejné množství lahodné polevy, která tuto pochoutku doplní. Je také mnohem snazší sjíždět polevu z vrchní části cupcaku než jíst kolem ní na plátku dortu, což je příjemné pro ty, kteří si na ní tolik nepochutnají.

4. můžete přinést více příchutí

Tady je něco, na co je třeba myslet: už se nemusíte rozhodovat mezi čokoládou a vanilkou, když se rozhodnete přinést na večírek cupcakes – nebo red velvet, mrkvový dort či cokoli jiného. Cupcakes Vám místo toho dávají možnost nabídnout více příchutí! Tento jednoduchý detail Vám pomůže udělat oslavu mnohem zábavnější. Lidé si díky němu mohou povídat o všech lahodných chutích, které jste přinesli, a pokud se opravdu snažíte předvést své kulinářské dovednosti, máte možnost spojit určité potraviny dohromady.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.