Bazén, ze kterého dostanete závrať

Bazén, ze kterého dostanete závrať 1

V dolomitech na hranici mezi Itálií a Rakouskem stojí hotel, do kterého se vyplatí nahlédnout pro výhled z bazénu. Ale pozor – pouze pro silné povahy!

Bazén je totiž inspirován skokanským můstkem. Akorát z tohoto vodního „můstku“ raději neskákejte – pád by byl totiž dlouhý a hlavně fatální.Architekti z tyrolského architektonického studia NOA v hotelu Hubert postavili bazén (v rámci rozšíření hotelového „vodního světa“), který má hned několik okouzlujících vychytávek.

Za prvé, 25 metrů dlouhý a poměrně úzký bazén s napnutou hladinou jakoby splýval s obzorem. Navíc, 17 metrů bazénu vyčnívá nad hotel jako kšiltovka, nebo přesněji, jako kapitánský můstek. Převýšení je nejvyšším bodě 12 metrů.

Třetím bonusem, na který se odváží jen silnější povahy, není doplavat na okraj bazénu a pokochat se vyhlídkou, ale naopak, podívat se pod sebe. V jistém bodě má totiž bazén skleněné dno. Výřezem směrem dolů tedy plavci mohou na chvíli cítit příval adrenalinu.

Při západu slunce, kdy se barva oblohy sjednotí s barvou vody, mohou mít plavci dokonce zvláštní pocit, jako by se vznášeli v zemi. Napnutá hladina bazénu jim dovolí „zapomenout“, že jsou v bezpečném vodním akváriu a mohou si vychutnat nezvyklý pocit létání i bez křídel.

2843955