Dekorační zlepšováky v kuchyni

Dekorační zlepšováky v kuchyni 1

Když chcete, aby ve vaší kuchyni nekralovala nuda, zkuste zvážit některý z těchto zajímavých nápadů.Vybrali jsme řešení, které nejsou bláznivé a přece vyvolají očekávaný „aha!“ Efekt.

1. Stůl na kolečkách

Vysoké sezení se sejde během pracovního týdne, kdy je třeba rychlé snídaně, ale na rodinnou večeři se vůbec nehodí. Proč byste si však měli vybírat buď-nebo? Stačí se při plánování vysokého pultu zamyslet a navrhnout si ho tak, aby se pod pult vešel řádný jídelní stůl – na kolečkách! Tak ha bude dát snadno odtáhnout například i do klidnější atmosféry (obýváku) pro slávnostnější stolování.

2. Barevné odkazy

Kdo si netroufá na barevnou kuchyňskou linku a chce zůstat raději u osvědčených neutrálních barvách, může vyzkoušet alespoň zajímavý výstřelek: propojit barvy navzájem. Nemusí přitom jít o spojení barevnosti chladničky a kuchyňského ostrova jako v tomto případě, ale například něco jednodušší: natřít zajímavou barvou nohy stolu ak nim sladit podsedáky židlí. Případně mít barevné obkládačky u kuchyňské lince a ve stejném odstínu si vybrat barvu židlí.

3. Kovová pracovní plocha

Při výběru pracovní plochy v kuchyňské lince se zpravidla rozhodujeme mezi dřevem, kamenem nebo jejich imitacemi. Pokud je však část pracovní plochy obrácená i do prostoru – jako kuchyňský ostrov, lze jí dodat barovou atmosféru – cínovým povrchem. Po ní se budou sklenice klouzat jedna radost! Jen aby se na druhém konci vždy našel někdo, kdo je zachytí. V opačném případě by se taková inovace mohla docela prodražit.

4. Dekorační tapeta

Do kuchyně obvykle dáváme obkládačky, případně sklo podél kuchyňské linky a na zbylé stěny zpravidla omyvatelnou omítku. Co tak polepit alespoň jednu stěnu tapetou a dodat tak kuchyni zvláštní, téměř umělecký dojem? Výrobci nabízejí tapety iz odolných materiálů, vhodných dokonce do koupelen, tak proč to nezkusit i v kuchyni?

5. Sezení jako v bistru

Kdysi se v malých kuchyních krčili rohové lavice, ale v dnešních kuchyních se  mohou povýšit na klubové sezení jako v stylovém bistru. Výhodou takového řešení je, že pod lavicí se nejednou nachází praktický úložný prostor.

2889499