Legendární vinařka prodává dům i s vinohradem: Paní Cointreau se stěhuje!

Legendární vinařka prodává dům i s vinohradem: Paní Cointreau se stěhuje! 1

Béatrice Cointreau je mezi vinaři známá jako „nos“ rodiny. Její výjimečná schopnost rozeznávat vůně má i metaforický rozměr – má totiž „nos“ na nové příležitosti. Kam ji zavede teď?

Šéfka organických vín Admirable se rozhodla opustit sluneční Malibu a vrátit se zpět do Evropy. V plánu má totiž řídit výrobu šampaňského ve Francii. Jen před čtyřmi lety přitom investovala nemalé prostředky i energii do výroby „bio“ vína, které jde v USA na dračku.

První žena, která se stala členkou Francouzské vinařské akademie a bývalá šéfka značky Gosset ve Francii, se před pár lety rozhodla pro experiment. Její „nos“ pro dobré víno i pro obchod jí totiž v roce 2013 našeptá, aby se zaměřila na tehdy nepříliš prosperující vinici při Malibu, mezi znalost plážemi Zuma Beach a Carbon Beach. Organické „bio“ víno začala vyrábět pod názvem Admirable.

Pravnučka zakladatele značky Rémy Martin (a prapravnučke rodu Cointreau) rozhodně nechybí styl a sofistikovanost. Má právnické i ekonomické univerzitní vzdělání, vystudovala iv enologických institutu v Bordeaux av Evropské parfumérské škole ve Versailles. Rodinná historie naznačovala, že výroba alkoholu je mužská záležitost. A tak se ke kariéře dostala promyšleně: nejprve posbírala diplomy, aby jí rozhodnutí měli větší váhu.

V rozhovoru pro francouzský deník Figaro se označila za dirigentka orchestru. Navzdory vlivnému menu to totiž ženy v branži prý nemají lehké. Možná proto si Béatrice našla únikovou cestičku. Její nos jí poradil, aby se zaměřila na výrobu organických „bio“ vín, které jdou v USA na dračku.

O Béatrice tedy platí to, co o mnoha jiných – nejprve třeba své schopnosti předvést za oceánem, až potom člověka docení doma. A přesně to je případ Béatrice Cointreau. Kalifornské sídlo je tedy na prodej a rodina se vrací zpět do Evropy.

Samotný dům má rozlohu zhruba 616 m² , což na americké či kalifornské poměry je tak akorát. Hlavní budova má 5 ložnic a 6 koupelen. Denní část domu je koncipována jako otevřený prostor zákoutí, které na sebe plynule navazují a komunikují is terasami kolem domu. Součástí nemovitosti je také plavecký bazén a 2,5 hektarový pozemek, převážně s vinohradem s odrůdami Viognier, Cabernet a Chardonnay. Samozřejmě, součástí nemovitosti je i vinný sklad a ochutnávačů místnost. Za dům s vinicí očekává majitelka 12 milionů dolarů.